19 ו-22 שנות מאסר לאחים סודמי

בהתאם להסדר הטיעון שנחתם, נשלח היום נאור סודמי ל-22 שנות מאסר ואחיו אדיר ל-19 שנות מאסר, לאחר שהורשעו בהריגת הילד לאון קלנטרוב ז"ל - כך קבע בית המשפט המחוזי בפתח תקווה. לאורך הדיונים בתיק נתקלה הפרקליטות בקשיים ראייתים שונים ולכן הפחיתה את חומרת האישום מרצח להריגה

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום 22 ו-19 שנות מאסר על האחים נאור ואדיר סודמי, שהורשעו במסגרת עסקת טיעון בהריגת הילד ליאון קלנטרוב ז"ל.

השופטים ציינו בהחלטתם כי "הנאשמים נהגו לפתות את הקטינים להצטרף אליהם לביתם כשהציעו להם דברי מתיקה ומשחקי מחשב. הנאשמים היו מוכרים למנוח הוא לא חשש מהם ושילם על כך בחייו". עוד ציינו השופטים: "בדומה כי אין מילים היכולות לבטא את הזוועה התנהגותם של הנאשמים גרמה למותו של הקטין. אין להקל ראש גם בעבירות המין ובעבירות הנוספות שבוצעו כנגד קטינים".

הרכב השופטים הוסיף: "נחשפה אוזלת ידה של המערכת, שאילו נתנה דעתה על התנהגותם עם הגשת התלונה הראשונה, והיתה מרחיקה אותם מהחברה ייתכן והיה ניתן למנוע את האסון הכבד. לא נעלמו מעניינו גם הערכות המסוכנות המצביעות על רמת מסוכנות מינית גבוהה מאוד הנשקפת מהם ועל היעדר מוטיבציה מצידם לקבל טיפול לעברייני מין".

ארתור קלנטרוב, אביו של ליאון ז"ל אמר בתום הדיון: "השופטים לא שמעו את תלונתי ועבר להם בין האוזניים, העונש לא מתאים. לא קשה לי להסתכל לנאשמים בעיניים, שייסתכלו לי בעיניים. אנחנו לא מסכימים לעסקת הטיעון".

הסדר טיעון בשל קשיים ראייתים

בחודש אפריל האחרון קיבל בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין התאומים אדיר ונאור סודמי, שהואשמו תחילה ברצח הילד לאון קלטנרוב בבני עי"ש. בהתאם לפרטים שסוכמו בעסקה, נמחקה עבירת הרצח שיוחסה לשניים בכתב האישום המקורי והם הורשעו במקומה בהריגה. הסדר הטיעון ממליץ לשלוח את אדיר סודמי ל-19 שנות מאסר ואת אחיו נאור ל-22 שנים מאחורי סורג ובריח, והיום כאמור אישר בית המשפט גם את העונש שנקבע בהסדר הטיעון.

התובעת בתיק, עו"ד נורית קורנהאוזר, אמרה לאחר חתימת העסקה: "נפגשנו עם משפחת המנוח ועם עורך דינם, פרסנו לפניהם את הקשיים ואת השיקולים שעומדים בבסיסו של ההסדר ושקלנו בכובד ראש את עמדתם המובנת לגמרי, עקב הטרגדיה הקשה שעברו. לבנו איתם, אך יחד עם זאת, למרות הקשיים הראייתיים - מדובר בהסדר שמבטיח את הרחקתם של הנאשמים למשך שנות מאסר ארוכות".

"כיסו אותו בציפה והכניסו לארגז"

הקשיים שעמם נאלצה התביעה להתמודד נוגעים, בין היתר, לעובדה שבדיקה העלתה כי קלנטרוב סבל ממחלה קשה ובנוסף קשה היה להוכיח כי האחים ביצעו הרצח ביחד. כמו כן, מאחר שמדובר בתאומים זהים, כך גם הדימיון הרב במטען ה-DNA שלהם, מה שהקשה על זיהוי המטען הגנטי שאותר בגופתו של הקורבן".

על פי כתב האישום הישן שהוגש נגד השניים, בתאריך ה-31.12.09 פגשו האחים את קלנטרוב ז"ל, והציעו לו לבוא לביתם. כשהגיעו למקום אימם של החשודים ישנה שנת צהריים בחדרה. האחים הכניסו את קלנטרוב לחדר השינה שלהם, שם על פי האישום תקפו אותו.

האחים הפשיטו את קלנטרוב, על פי כתב האישום, ביצעו בו מעשים מגונים והגיעו לפורקן מיני. על פי האישומים מיד אחר כך חסמו השניים את פיו ונחיריו של לאון וחנקו אותו למוות. האחים לפפו שקיות ניילון סביב גופו וראשו וכיסו אותו בציפת כרית. כתב האישום מספר כי לאחר מכן הכניסו את גופתו של הילד לארגז המצעים מתחת לאחת המיטות בחדרם.

רצח הילד לאון קלנטרוב - תזכורת:

המשטרה: האחים סודמי ביצעו את הרצח יחד

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק