עונשים מקלים ל-14 הנערים המעורבים באונס הקבוצתי בצפון ת"א

עבודות שירות ועונשי מאסר לתקופות של שנה עד 6 שנים נגזרו היום על 14 הנערים שהורשעו במעורבות באונס הקבוצתי בצפון תל אביב. במסגרת הסדר הטיעון עמם, הופחתו העבירות שיוחסו להם, וחלקם נידונו לעבודות שירות בלבד

פרשת האונס הקבוצתי של הנערה בצפון תל אביב, בו לקחו חלק 14 נערים בשנת 2007, הגיעה היום לסיומה עם הכרעת הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט חאלד כאבוב גזר את דינם של הנערים במסגרת הסדר טיעון שגובש בין הצדדים.

במקרה של א', שנחשב לנאשם המרכזי בפרשה, הפרקליטות דרשה עונש מאסר של שש שנים וחצי, אולם הנער ועורכת הדין קרן נהרי שמייצגת אותו, ביקשו להסתפק במאסר לתקופה של שנתיים בלבד. בסופו של דבר הוחלט לגזור עליו שש שנות מאסר.

חמישה נערים נוספים שהודו בביצוע עבירות מין שונות נידונו לעונשי מאסר לתקופות של בין תשעה חודשים לשלוש שנים וחצי. על שמונת הנערים הנותרים שהיו מעורבים באונס הקבוצתי נגזרו עבודות שירות ועבודת "לתועלת הציבור".

עורך הדין אברהם דואני, שמרשו נידון ל-15 חודשי מאסר, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי: "אין לי ספק שהפרשה הזו, כשנחשפים לעובדות שלה, רואים שהיא פרשה עגומה, סבוכה ומורכבת. בית המשפט נהג בתבונה שבחן באופן מידתי את מידת מעורבותם של הנאשמים בהתייחסותו לאירוע. גם הנאשמים הם קורבנות של נפילה בפח שטמן להם העבריין העיקרי, שפיתה אותם לדבר עבירה".

עורך הדין אשר חן, המייצג את אחד הקטינים עליו נגזרו עבודות שירות, מסר בתגובה כי "מדובר בפרשייה בעלת היבטים ערכיים. בית המשפט עשה בחוכמה כאשר הבחין בין הנאשמים, ולגבי מרשי - גזר הדין לא כלל מאסר בפועל".

כתב האישום המקורי הוגש נגד 14 הנערים, וכלל בתוכו עשרות עבירות מין קשות בנערה שהסתכמו ב-15 אישומים, בהם אונס בנסיבות מחמירות, ביצוע מעשים מגונים, סיוע לאונס, תקיפה ומעשי סדום.

בהמשך הורה בית המשפט על הליך גישור שהסתיים בהסדר טיעון במסגרתו הופחתו האישומים נגד הנערים. כל אחד מהם חתב על כתב אישום מתוקן שחומרתו פחותה, והודה בעבירות המופיעות בו במסגרת הסדר הטיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת