יותר מ-3 שנות מאסר לקצין הפדופיל

44 חודשי מאסר נגזרו היום על אייל נחום שהורשע בשורה של עבירות מין, ובהן מעשה מגונה בפומבי, הטרדה מינית ואיומים - בקטינות בגילאים 10-16. בנוסף קבע בית המשפט שקצין צה"ל לשעבר, שהתחזה לבן 16 והטריד מינית, ישלם פיצויים של אלפי שקלים למתלוננות

שמונה חודשים אחרי שהורשע בשורה של עבירות מין שביצע כלפי קטינות, גזר הבוקר בית משפט השלום בתל אביב את עונשו של אייל נחום, קצין צה"ל לשעבר. על נחום נגזרו שלוש שנים ושמונה חודשי מאסר.

בנוסף קבע השופט בני שגיא כי נחום ישלם פיצוי בגובה של 1,000-3,500 שקלים לכל אחת מהמתלוננות נגדו, וגזר עליו עונש מאסר על תנאי לתקופה של שנה וחצי.

בית המשפט שקל את שיקולי השיקום של אדם שהורשע בעבירות מין מול העובדה שמעולם לא פגש את מערכת המשפט אל מול חומרת העבירות. "בשום שלב הוא לא חש בושה או חרטה, ואלמלא היה נעצר היה ממשיך את פעילותו", כתב השופט שגיא בהחלטתו.

השופט שגיא התייחס גם למקרה ספציפי בו נחום איים להפיץ תמונה של אחת המתלוננות בעירום, אותה ערך בתכנת פוטושופ, אם לא תשתף עמו פעולה ותקיים עמו יחסי מין באינטרנט. "עבירה זו בלבד מצדיקה השתה של עונש חמור. יש ליצור הרתעה במקרים כאלו", כתב.

"ניצל את גילן הצעיר של המתלוננות"

נחום, קצין צה"ל בן 26 מחולון, הורשע בביצוע עבירות של בעילה אסורה ומעשי סדום בהסכמה, מעשה מגונה בפומבי, הטרדה מינית, איומים ועבירות נוספות שביצע בקטינות בגילאים 10-16 במשך ארבע שנים.

נחום הודה והורשע בשורת העבירות, שבוצעו לאחר שיצר קשר עם קורבנותיו באמצעות צ'ט ברשת האינטרנט, המשמש ילדים ובני נוער. הוא הציג עצמו כנער בגילאים 15-16. במהלך השיחות הרבה נחום בכתיבת תכנים מיניים, ביקש מחלק מהקטינות להפעיל מצלמה והנחה אותן כיצד לגעת בגופן. במקרה אחד איים הנאשם על הילדה שיפיץ ברשת תמונות שלה בעירום, אם לא תענה לדרישתו להתחבר למצלמת אינטרנט.

כתב האישום גולל דרך פעולה שיטתית של נחום, שנפגש עם ארבע קטינות מתחת לגיל 16 במשך תקופה ממושכת וביצע בהן עבירות מין בהסכמה. "הנאשם עשה כן, תוך ניצול גילן הצעיר של הקטינות, תמימותן וחוסר ניסיונן", לשון כתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק