ביהמ"ש העליון קיצר בשנה את עונשו של אלמוג בוחבוט

בית המשפט העליון החליט להפחית שנה מעונשו של אלמוג בוחבוט בן ה-20 מעתלית, שהורשע בהריגה בתאונה של שני חבריו, סהר אסרף ויוסי בנעים ז"ל. ב-2010 נגזרו עליו 7 שנות מאסר לאחר שהשופט ציין כי בוחבוט נהג "בהתנהגות ביריונית". משפחות ההרוגים זעמו: "הוא ישתחרר עוד שנים ספורות, אנחנו נשארים עם הטרגדיה"

שופטת בית משפט העליון מרים נאור קיבלה הבוקר באופן חלקי את ערעורו של אלמוג בוחבוט והקלה בשנה בעונשו. בוחבוט בן ה-20 הורשע בשתי עבירות הריגה לאחר שגרם לפני כשלוש שנים לתאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו - יוסי בנעים וסהר אסרף ז"ל. בוחבוט ירצה 6 שנות מאסר בפועל, במקום 7. הצעיר כבר ריצה 3 שנים מתוך עונשו.

בני משפחותיהם של הנפגעים בתאונת הדרכים הגיעו הבוקר לאולם והביעו תרעומת קשה על החלטת בית המשפט. אמהות ההרוגים בתאונה, מרים אסרף ואתי בנעים, ציינו כי "הוא ישתחרר עוד שנים ספורות ואילו אנחנו נשארים עם הטרגדיה. עד היום לא קיבלנו התנצלות ואפילו להיפך, אנחנו מקבלים שיחות נאצה מאביו של בוחבוט וקשה לנו מאוד עם ההחלטה שבית המשפט קיבל".

"בוחבוט נהג ברשלנות רבה ובפראות לאורך זמן"

בחודש אפריל 2010 גזר בית המשפט המחוזי בחיפה שבע שנות מאסר על בוחבוט. השופט משה גלעד ציין בהחלטתו, כי בוחבוט נהג ברשלנות רבה ובפראות לאורך זמן "בהתנהגות ביריונית ושלוחת רסן".

הוא הורשע בנוסף בעבירות נהיגה במהירות בלתי סבירה, נהיגה במהירות מופרזת, חובת חגירת חגורת בטיחות והגבלת מספר נוסעים לנהג חדש.

בחודש נובמבר לפני שלוש שנים גרם בוחבוט לתאונה בה קיפחו את חייהם יוסי בנעים וסהר אסרף ז"ל, בני גילו. השופט משה גלעד קבע אז כי בוחבוט נהג במהירות מופרזת וניסה להשתחל בין שני רכבים שנסעו לפניו. לאחר שהתנגש באחד הרכבים, איבדו שני הנהגים שליטה על רכבם עד שפגעו במעקה הבטיחות.שופט בית המשפט המחוזי קבע לפני כשנה כי מן הראוי להרשיע את בוחבוט בשתי עבירות של הריגה מאחר שקיפח את חייהם של שניים. עוד קבע השופט כי גרסתו של בוחבוט הייתה רצופה שקרים ומשלא ניתן להם הסבר מספק אפשר לראות בהם ראייה המחזקת את טענות התביעה. השופט הוסיף כי חומרת המעשים נובעת גם מכך שטרם התאונה, ולמרות היותו נהג חדש, צעיר וחסר ניסיון, התנהג בכביש באופן פרוע.

השופט: "רצף מעשיו מעיד על התנהגות מסוכנת ופראית"

"אף אם נתעלם מאמירותיו המפורשות של הנאשם בדבר מודעתו", כתב השופט בגזר הדין, "הרי שרצף מעשיו מעיד על התנהגות מסוכנת ופראית, ואין להניח כי מי שנוהג במהירות גבוהה, בלתי סבירה לתנאי הדרך, אינו שומר מרחק ו'נדבק' לרכבים שלפניו - אינו ער למסוכנות הטמונה בנהיגתו".

בחודש אפריל 2008 הוגש כתב האישום נגד בוחבוט בגין התאונה הקטלנית. הדיון בכתב האישום היה סוער, כאשר בני משפחת ההרוגים מתעמתים עם הוריו של בוחבוט. "תתביישי לך", הטיחה אז אמו של אתי בנעים, אמו של יוסי, באמו של בוחבוט. בעקבות העימותים בין שני הצדדים עכבו השוטרים את אביו של בנעים ואילו אביו של בוחבוט נזדקק פונה לטיפול בבית החולים לאחר שחש ברע. "אל תתנו להם רישיון בגיל 17, אמרה אז בנעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת