אישום: עובדת זרה התעללה בקשישה שבה טיפלה

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר כתב האישום נגד עובדת זרה מהפיליפינים, הנאשמת בהתעללות בקשישה שבה טיפלה. משפחתה של הקשישה החליטה להתקין בבית מצלמות מעקב וכך התגלה הדבר. מעצרה של העובדת הוארך היום עד תום ההליכים המשפטיים נגדה

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד עובדת זרה בגין התעללות בקשישה חסרת ישע בה טיפלה. משפחתה של הקשישה גילתה על ההתעללות הקשה, לאחר שהוצבו בביתה של הקשישה מצלמות.

הנאשמת, עובדת זרה מהפיליפינים, מטפלת בקשישה הסיעודית בת ה-83 מזה כעשר שנים ומתגוררת בביתה בירושלים. בבית מתגורר גם בעלה של הקשישה, קשיש סיעודי אף הוא.

בעקבות חשדם של בני המשפחה כי העובדת מפעילה אלימות כלפי הקשישה, הותקנו מצלמות מעקב בביתה בסוף חודש אוגוסט האחרון. במהלך הימים המתוארים בכתב האישום, טיפלה הנאשמת בקשישה, כשהיא נהגה כלפיה בתוקפנות ובכוח, מתוך כעס רב ותוך גרימת כאב וסבל לקשישה.

המצלמות תיעדו את העובדת מאיימת על הקשישה בזמן שהיא מאכילה אותה

מצלמות המעקב תיעדו ביום רביעי בשבוע שעבר את העובדת כשהיא מטלטלת בעוצמה את הקשישה, לאחר ש"לא הייתה מרוצה" מקצב ההליכה שלה מחדר השינה אל עבר הסלון בביתה. לאחר שהתיישבה הקשישה, הטיחה הנאשמת את ידיה בעוצמה ובכעס כלפי מטה, וכתוצאה מכך טלטלה שוב את הקשישה. סמוך לאחר מכן, לפי כתב האישום, חבשה הנאשמת כובע לראשה של הקשישה ואז תפסה בכתפיה של והטיחה אותה לאחור בכעס, כתוצאה מכך ראשה של הקשישה נחבט בגב הכיסא.

בפרקליטות טוענים כי לאחר האירוע המתואר החלה הנאשמת להאכיל את הקשישה, וכאשר הקשישה פלטה מפיה חלק מן האוכל, הכתה אותה הנאשמת בהפתעה בידה השמאלית כך שראשה נדחף לאחור בעוצמה. מיד לאחר מכן אגרפה המטפלת את ידה השמאלית והניפה אותה באיום מול פניה של הקשישה. זמן קצר לאחר מכן הכתה באגרוף על רקתה של הקשישה. בהמשך תיעדו הצלמות את הנאשמת כשהיא ממשיכה להאכיל את הקשישה, ומניפה את ידיה באיום מול פניה.

ביום שישי בשבוע שעבר, תועדה העובדת במצלמות כשהיא מקימה את הקשישה ממיטתה ומוליכה אותה עד לקיר החדר. אז, דחפה המטפלת "מתוך כעס רב" את ראשה של הקשישה כלפי מטה בעוצמה. זמן קצר לאחר מכן הכתה אותה בידה ודחפה את ראשה כלפי מטה בעוצמה.

על פי האישום, רגעים ספורים לאחר מכן ביקשה הנאשמת להחליף לקשישה חיתול. "בכעסה על הקשישה דחפה אותה הנאשמת קדימה והכתה אותה בעוצמה רבה על עורפה, וטלטלה את כל גופה", נכתב. "בהמשך הוסיפה וטלטלה את גופה של הקשישה שלוש פעמים נוספות, ואף הכתה על ראשה". לאחר מכן טלטלה העובדת את הקשישה מספר פעמים.

מעצרה של העובדת הוארך עד תום ההליכים נגדה

יום למחרת ,בזמן שהקשישה ישבה על כסא בגלגלים, ניגשה הנאשמת לקשישה ולפי כתב האישום הכתה אותה "בהפתעה" בפניה ובעורפה בעוצמה. בכתב האישום מצוין כי מספר דקות לאחר מכן, הנאשמת ביצעה עבור הקשישה נטילת ידיים לקראת ארוחת הצהריים וקרבה את כסא הגלגלים ועליו הקשישה אל השולחן, או אז במפתיע צבטה הנאשמת בחוזקה את אוזנה הימנית של הקשישה וטלטלה אותה.

בעקבות התמונות הקשות שתיעדו מצלמות המעקב שהתקינו בני המשפחה, נעצרה העובדת הזרה, והיום הוחלט להאריך את מעצרה עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת