העונש המירבי על העבירות של צנעני: 16 שנה

משפטנים שעיינו בכתב האישום החמור והמפורט שהוגש היום נגד מרגלית צנעני ומיכאל חזן מכנים אותו "בנוי לתלפיות". לפי השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, "במידה והם יורשעו, צפויים צנעני וחזן למאסר ממושך - 9 שנות מאסר על סחיטה באיומים ו-7 שנים על קשירת קשר לביצוע פשע"

רבות דובר על כתב האישום החמור שהוגש הבוקר נגד מרגלית צנעני ומיכאל חזן, באשמת סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. עבירות חמורות, שהעונש עליהן עלול להגיע, לאחר הרשעה, למספר לא קטן שנות מאסר בפועל.

נשיאת בתי משפט השלום לשעבר, השופטת עדנה בקנשטיין, אמרה בריאיון לערוץ החדשות כי "במבט ראשון, כתב האישום שהוגש היום נגד מרגלית צנעני ומיכאל חזן בנוי לתלפיות".

"כעת, השאלה הנשאלת היא שאלת ההוכחה. על פי חוק, קיימת חזקת החפות לנאשמים עד שלא הוכח אחרת", הוסיפה. "במידה ויורשעו, צפויים צנעני וחזן למאסר ממושך. העונש על סחיטה באיומים הוא עד 9 שנות מאסר ועל עבירת קשירת קשר, ניתן לקבל עונש של עד 7 שנים".

תסקיר המבחן יתייחס לעברה ולמצבה הנפשי

לפי בקנשטיין, "רק מהעונשים ניתן להבין שאלה הן עבירות חמורות. מעצרו של מיכאל חזן הוארך ב-30 ימים ומעצרה של מרגול הוארך עד יום חמישי, אז יחליט בית המשפט על המשך מעצרה בהתאם לתסקיר המבחן שביקש".

"רק אחרי הדיון ביום חמישי יוכל בית המשפט להתייחס להארכת מעצר עד תום ההליכים בהתאם לכתב האישום", הסבירה השופטת. "ביום חמישי יוגש תסקיר המעצר על ידי שירות המבחן שיתייחסו לעברה של הנאשמת, למצבה הנפשי וגורמים אחרים המשפיעים על ההחלטה. אז ישקול בית המשפט אם להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים, לשחררם למעצר בית או, אפשרות שלישית ופחות סבירה, לשחררם לחלוטין".

בקנשטיין ציינה עם זאת כי "על עבירות כאלה ישנו חשש לשיבוש תהליכים ולכן ממליצים בדרך כלל על הארכה עד תום ההליכים".

"בית המשפט העליון אמר לא אחת שבעצם העברה של סחיטה באיומים גלום חשש משיבוש, בשל אופי העבירה", ציינה השופטת. "הנאשם מיכאל חזן הוא בעל הרשעות קודמות חמורות מאוד, לכן בית המשפט האריך את מעצרו ב-30 ימים ללא צורך בתסקיר. למרגלית צנעני, לעומת זאת, לא הובאו כל הרשעות קודמות בכתב האישום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פרשת מרגול: סיקור מיוחד

כתב אישום נגד מרגול: "הפכה לראש ארגון פשע"

עומר אדם יעיד במשפט נגד מרגול

האיומים של מרגול: "מי שמתחרווט נופל בפח"

צדי צרפתי: "כנראה שאני לא מכיר את מרגול"

העונש המירבי על העבירות של צנעני: 16 שנה

צפו: ה"קוד" הסודי של מרגול בשידור חי