כתב אישום נגד מרגול: "הפכה לראש ארגון פשע"

כתב אישום חמור הוגש נגד מרגלית צנעני בגין סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. "היא הסתייעה בגורמים עברייניים בכירים בעולם התחתון", נכתב, "והתנהלה כאחרונת העבריינים". במהלך פגישה ביניהם, אמר העבריין שלום דומרני למרגול: "אטדגי מת מפחד". צנעני תישלח לסקירת מבחן, שם תיבחן מסוכנותה

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום חמור ויוצא דופן נגד הזמרת מרגלית צנעני והעבריין מיכאל חזן. השניים מואשמים בקשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים. לאחר דיון, החליט השופט צבי גורפינקל להאריך את מעצרם עד להחלטה אחרת. צנעני תישלח לסקירת מבחן, ובדיון הבא בבית המשפט ביום חמישי הקרוב ייקבע אם היא תישלח למעצר בית.

נציג התביעה אמר כי "יש אבחנה בין שני הנאשמים, בכך שלאחד יש עבר פלילי ולשנייה אין. העבירות בהן היא מואשמת, עם זאת, אינן עניין של מה בכך". הוא הוסיף: "היא לא מסוכנת לאדם מסוים אלא לכלל הציבור, מאחר שהנאשמת היתה מעורבבת עם שני ראשי פשע בכירים במדינת ישראל, היא שוחחה איתם, לפחות עם אחד שת"פ לצורך דריסת רגל שלו ושל אנשיו בלב בידור הישראלי, רואים משיחותיה כיצד ההתנהלות שלה, היא מנצלת עבריינים לצורך התנהלותה העסקית".

על פי כתב האישום, ביצעו יחד צנעני וחזן "מסכת סחיטה באיומים" נגד האמרגן אסף אטדגי, על רקע סכסוך כספי ביניהם. "תחת מורא ופחד איומי השניים נאלץ אטדגי להיעתר לדרישותיהם השונות", לשון כתב האישום.

"במהלך התקופה הסתייעה הנאשמת בגורמים עבריינים, במטרה לקדם את ענייניה האישיים ועסקיה, וכהוקרת תודה על הסחיטה שביצעו עבורה, ניצלה את קשריה ואת מקום עבודתה, על מנת לאפשר לגורמים אלה דריסת רגל בלב תעשיית הבידור הישראלית", נכתב עוד.

"תיזהר בכבודם ולא יקרה שום דבר"

בכתב האישום מתואר הסכסוך בין מרגול לאטדגי סביב ייצוגו של הזמר הצעיר עומר אדם, וכיצד פנתה צנעני למגיש הטלוויזיה ירון אילן, שיישב את הסכסוך ביניהם. יחד, כך על פי הפרקליטות, הם הגיעו לביתו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני ושוחחו עמו על המצב.

"צנעני סברה כי אטדגי משקיע את מירב מרצו בקידומו האמנותי של עומר, על פני קידומה שלה, ואף חשדה כי הוא מעביר לביצועו של עומר, שירים, אשר מלכתחילה יועדו לה עצמה", נכתב.

פרט לאיומים מצד מיכאל חזן, היה צריך אטדגי לפי כתב האישום "לפרגן" לבנה של צנעני, אסף, במהלך הופעותיו של אדם ולארגן לחזן ולחבריו הופעות של אדם במחירים נמוכים.

במהלך חודש יוני איים חזן על אטדגי: "אני אוציא אותך זין, ואני אשים לך גם זין בפה עכשיו. בסדר?! עכשיו תבדוק אותי, אני גם אשים לך את הזין שלי בפה שלך, שמעת מה אני אומר לך?! ולא תופיע ערב אחד בכל 12 חודש... הנה מילה שלי, עכשיו תבדוק אותי... ביי יא אוכל בתחת, יא מניאק".

בשיחה אחרת איימה לפי כתב האישום צנעני עצמה על אטדגי: "הם מתקשרים אליך לפעמים בתאריך של עומר אדם, תיזהר בכבודם, ולא יקרה שום דבר! עם מיכאל אתה צריך להיזהר! תשמע, זה לא הפרסי מנתניה! וזה לא אנשים כאלה, הם טיפה אחרים. איתם אטדגי צריך להיזהר! עם אלה על בהונות!".

בשיחה נוספת אל אטדגי, כשחזן לצידה, צורח וצועק, אמרה מרגול לאטדגי: "מה אני צריכה שתהיה לי שואת עולם בגללך?! אל תעשה לי צרות עם מיכאל! הוא על הסף! אז לא התכוונת, עכשיו אני צריכה להתחנן בשבילך, כי אתה עושה שגיאות חמורות ביותר! מי שמתחרווט נופל בפח!".

השיבה לחזן את גמולו באמצעות "כוכב נולד"

לפי כתב האישום, בתמורה למעשי האיום והסחיטה נגד אטדגי, נעתרה צנעני לבקשותיו של חזן וחבריו. כך, היא ניקדה במהלך התכנית "כוכב נולד" את המתמודדת אורטל אדרי, באופן התואם את הניקוד שהעביר לה חזן מבעוד מועד.

לפני תכנית אחרת, היא שוחחה בתיווכו של חזן עם שגיב טיירי - אחד מ"חייליו" של העבריין עמיר מולנר ומי שהיה באותה העת אסיר, קרוב משפחתו של המתמודד לירון רמתי. צנעני נענתה לדרישת חזן וטיירי, וציינה את שמו של האחרון במהלך השידור החי בתום ביצוע שירו של רמתי.

התכנית של דומרני וחזן - באמצעות צנעני וירון אילן

בשלב זה משתלב בכתב האישום העבריין הבכיר שלום דומרני. חזן נסע עם צנעני לביתו של דומרני, שם היה נתון במעצר בית. בפתח הפגישה פנה לפי כתב האישום דומרני לצנעני ושאל אותה אם הסתדרו ענייניה עם אטדגי, ואם "הוא מתנהג יפה". דומרני הבטיח למרגול כי אטדגי "רועד ומשלשל מפחד ולא יזוז ממטר!". צנעני הודתה "מקרב לב" לפי הפרקליטות לחזן בפני דומרני.

במהלך אותה הפגישה, כך בכתב האישום, ביקש דומרני את עזרת צנעני בקידום משרד אמרגנות חדש שפתח מיכאל חזן. לפי התכנית שנרקמה, צנעני אמורה הייתה לגייס את מתמודדי גמר "כוכב נולד", למשרד החדש.

שלום דומרני. "משרד אמרגנות חדש" (חדשות 2)
במהלך הפגישה אמר דומרני לצנעני כי יוכל לקדם את התכנית, כמו גם את ענייניה האישיים, באמצעות אנשי תעשיית המוסיקה שהגדיר "אנשים שלו": ירון אילן והשדרן אלי ("אליקו") כהן מתחנת רדיו "לב המדינה". דומרני אף שוחח בטלפון על כך באותה פגישה עם אילן.

לאחר הגמר נערכה בין השלושה עוד פגישה, בה הוחלט כי יתרכזו במתמודדים רמתי ולידור סולטן. צנעני הספיקה, לפי כתב האישום, בימים הסמוכים למעצרה, לשוחח עם רמתי ולנסות לשכנע אותו לעזוב את "טדי הפקות" ולעבור לארגון אחר, "מקושר היטב". בשלב זה התערבה המשטרה.

פרקליטיה של מרגול: "נצבע אותה שוב בלבן"

סנגוריה של צנעני הגיבו לכתב האישום החמור ודחו את רוב האישומים בו. עורך הדין שחר חצרוני אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הציטוטים בכתב האישום מראים שצנעני הייתה גורם מפשר ומרגיע בין הצדדים".

עו"ד ששי גז אמר כי "בלמעלה מ-80% מכתב האישום אין עבירות פליליות. השאר לא קשור אליה. אני לא מתרשם מכתב אישום צבעוני. המדינה בחרה לצבוע אותה בשחור ואנו נצבע אותה בחזרה בלבן. ידה לא בפשע".

תגובת קשת: "לא הייתה פגיעה בתכנית כוכב נולד"

מקשת וטדי הפקות נמסר בתגובה כי "פרשת מרגול מצערת. יחד עם זאת, חשוב להדגיש: מכתב האישום ומן המשטרה עולה בבירור כי בפועל לא הייתה כל פגיעה בתכנית כוכב נולד. ייתכן כי אכן היו כוונות כאלו או אחרות לגבי המתמודדים, אולם דבר לא התממש".

"כל מתמודדי העונה מיוצגים וחתומים בטדי הפקות לתקופה ארוכה. טדי הפקות היא המחליטה היחידה, לגבי המשך דרכם", נמסר עוד. "אין לנו כל מידע לגבי כוונות אלו או אחרות. יחד עם זאת, יש לנו ידיעה ברורה לגבי העובדות הנוגעות לכוכב נולד".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פרשת מרגול: סיקור מיוחד

כתב אישום נגד מרגול: "הפכה לראש ארגון פשע"

עומר אדם יעיד במשפט נגד מרגול

האיומים של מרגול: "מי שמתחרווט נופל בפח"

צדי צרפתי: "כנראה שאני לא מכיר את מרגול"

העונש המירבי על העבירות של צנעני: 16 שנה

צפו: ה"קוד" הסודי של מרגול בשידור חי