מאיר אברג'יל נחת בישראל

העבריין מאיר אברג'יל שב לישראל אחרי חצי שנה בכלא האמריקני, במסגרת הסדר טיעון – כפי שנחשף בחדשות 2. הוא הוסגר לאמריקנים לאחר שהואשם בסחיטת האחים ועקנין. עורך דינו: זהו יום הכיפורים של מערכת המשפט הישראלית

שוב כאן: העבריין מאיר אברג'יל, שהואשם בארה"ב יחד עם אחיו יצחק בניהול ארגון פשע, נחת בצהריים בישראל, לאחר שבית המשפט בקליפורניה אישר את הסדר טיעון שנחתם עמו, ובמסגרתו הודה בסחיטת האחים אסי וחי ועקנין - זאת כפי שנחשף לראשונה בחדשות 2. אברג'יל הגיע ארצה אחרי שריצה 42 חודשי מאסר בפועל ושב לביתו ולמשפחתו.

"אני מקווה שמערכת המשפט, היועץ המשפטי ומשטרת ישראל יעשו בדק בית יסודי בפרשת ההסגרה של מאיר", אמר פרקליטו עו"ד אבי עמירם והדגיש: "זהו יום כיפורים של ממערכת המשפט. ההר הוליד עכברון".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר עו"ד עמירם: "מלכתחילה טענו שאין מקום להסגיר אותו. התרענו שאין ראיות נגדו ואף אחד לא הקשיב". "אף אחד לא היה מסוגל לעלות על דוכן העדים ולהגיד מילה רעה אחת נגד מאיר", הוסיף עורך הדין, "ובסופו של דבר התביעה נאלצה להתקפל מהאשמות הקשות שיוחסו לו מלכתחילה".

"מאיר נרגש מאוד לחזור חזרה לישראל ולפגוש שום באופן סדיר את בני המשפחה שלו, אותם הוא לא ראה כבר זמן רב", הדגיש עורך דינו של אברג'יל. "עכשיו המטרה שלו היא לשקם את העסקים שלו שנפגעו בתקופת המעצר. יש לו עסקים רבים שהוא החל לבנות אותם מחוץ לגבולות מדינת ישראל", הוסיף עו"ד עמירם והדגיש כי מדובר בעסקים לגיטימיים.

אברג'יל בתחילת משפטו: "חף מפשע" 

הסדר הטיעון בפרשה נרקם במשך חודשים ארוכים. הוא דרש מאברג'יל הודאה בסעיפי האישום שיוחסו לו - סחיטה באיומים של האחים אסי וחי ועקנין, כחלק מפעילות ארגון הפשיעה שעמד בראשו יחד עם אחיו יצחק. בתמורה, הובטח לו שחרור כמעט מיידי. אברג'יל עצמו, כצפוי, מעודד מאוד מההתפתחויות בעניינו: "אני חף מפשע", הוא הצהיר כבר במהלך משפטו, "אפילו התובע יגיד לך את זה".

התיק נגד מאיר אברג'יל היה ככל הנראה רופף למדי. זו הסיבה שהאמריקנים, בתיאום עם פרקליטות המדינה בישראל, הסתפקו בבקשה לגזור על העבריין 42 חודשי מאסר שאותם כבר ריצה. תחילה הוא סירב להודות בעבירות המיוחסות לו ודרש שהעסקה עמו תכלול הסדר גם עם אחיו יצחק, אבל האמריקנים התעקשו על כך שהאח אכן ירצה 10 שנים מאחורי סורג ובריח. כמו אחיו, טען יצחק במשפטו: "אני חף מפשע והם יודעים את זה. אני אלך הביתה".

מה שהביא לחתימה  על הסדר הטיעון כפי שהוא היה מפנה שחל בעמדתו של מאיר אברג'יל. הוא צפוי לשוב ארצה כבר השבוע הבא ולהשתחרר. על פרק הזמן שהעביר במה שבנסיבות אחרות מכונה "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" אמר כששהה בארה"ב: "אני שונא את אמריקה. לא רוצה להישאר באמריקה. לא חשבתי להיות באמריקה ואין שום סיכוי שאני אעשה עבירה באמריקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת