"החביא סכין בתפילין - ורצח את הרב אבוחצירא"

כתב אישום חמור הוגש היום נגד אשר דאהן בגין רצח הרב אלעזר אבוחצירא לפני כשלושה שבועות - זאת למרות שחוות דעת פסיכיאטרית קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין. על פי האישום, דאהן החליט להרוג את הרב כי לא אהב עצה שקיבל. הוא החביא סכין בתפילין, הגיע לבית הרב ודקר אותו בחזה כשהוא ממלמל: "בשם השם נעשה ונצליח"

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום בגין רצח נגד אשר דאהן, באשמת דקירתו למוות את הרב אלעזר אבוחצירא לפני כשלושה שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי כתב האישום, אשר דאהן נמנה במשך שנים ארוכות על חסידיו של "הבאבא אלעזר" ונהג להתייעץ איתו הנושאים שונים. בין היתר מפורט כי דאהן אף גילה לרב כי אשתו בוגדת בו וכי הוא מעוניין להתגרש, אך הרב המליץ לו להמשיך לחיות עם אשתו.

לאחר שקיבל את העצה, חשב הנאשם כי מדובר בהנחיה מוטעית שנבעה שחמדת ממון, ועל פי כתב האישום החליט כי להרגו. כתב האישום מתאר כיצד לקח דאהן סכין באורך 24.5 סנטימטר מהחדר של בנו, והסתיר אותה בתיק התפילין שנשא.

על פי כתב האישום, לאחר שווידא כי הרב מקבל קהל באותו היום, הגיע לביתו בבאר שבע, ונכנס לביתו כשהסכין במכנסיו, מתחת למקטורנו - כדי שיוכל לשלוף אותה בקלות, כך על פי כתב האישום. הנאשם אף כתב מכתב כדי שיוכל להסיח את דעת הרב בזמן הדקירה.

סמוך לשעה חצות עמד דאהן בטור של אנשים שביקשו לקבל עצה מהרב. על פי כתב האישום, כאשר הגיע תורו של דאהן הוא מסר לרב את המכתב ולאחר שמלמל "בשם השם נעשה ונצליח", שלף את הסכין שהיה טמון במכנסיו, ודקר את הרב דקירה אחת בחזה, שגרמה למותו.

חוו"ד פסיכיאטרית קבעה: הנאשם לא כשיר לעמוד לדין

חוות דעת שהגיש הפסיכיאטר המחוזי בדרום, שערך אבחון לאשר דהאן לפני כשבועיים, קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין. חוות הדעת הוגשה לבית המשפט, והיא כוללה המלצה להעביר את דהאן לאשפוז במוסד פסיכיאטרי. עם זאת, בית המשפט ידון בחוות הדעת במהלך משפטו של דאהן ורק אז ייקבע אם הוא כשיר לעמוד לדין ולשאת בעונש. 

מספר ימים לאחר הרצח, פורסם תיעוד שצולם דקות ספורות לאחר שאשר דהאן דקר את הרב ובו נראה כיצד התנפלו עליו רבים מבין מאמיניו של הרב וניסו לבצע בו לינץ'. התמונות שופכות למעשה אור על מה שאירע דקות ספורות לאחר שנדקר הרב בסוף השבוע בבאר שבע.

הדקירה עצמה לא תועדה בעדשת המצלמה, והצילום מתחיל מיד כאשר פורצת המהומה במקום. "הוא דקר את הרב בלב, הבן כלב הזה. הוא מדמם!", נשמע אחד המאמינים זועק. בהמשך, מחפשים המאמינים את דהאן ומסננים לעברו קללות קשות.

בתיעוד ניתן לראות עוד את חסידיו ההמומים של הרב, כאשר הם טרם מעכלים את מה שאירע באותו הרגע. בהמשך, לאחר שהתאוששו מההלם, ההמון הזועם מנסה לתקוף את החשוד בדקירה ולבצע בו לינץ'.

רצח הרב אבוחצירא - סיקור מיוחד: