בלעדי: מאיר אברג'יל משתחרר ממאסר

העבריין שהואשם בארצות הברית יחד עם אחיו בניהול ארגון פשע חתם אתמול על הסדר טיעון שבו הודה שסחט את האחים אסי וחי ועקנין. כבר בשבוע הבא הוא ישוב ארצה - כאדם חופשי. "אני שונא את אמריקה ולא רוצה להישאר באמריקה", אמר במהלך משפטו

העבריין מאיר אברג'יל, שהואשם בארצות הברית יחד עם אחיו יצחק בניהול ארגון פשע, חתם אמש על הסדר טיעון שבמסגרתו הודה בסחיטת האחים אסי וחי ועקנין. על אברג'יל נגזרו 42 חודשי מאסר בפועל שאותם כבר ריצה. משמעות הדבר היא כי כבר בשבוע הבא הוא צפוי לשוב לישראל - כאדם חופשי.

הסדר הטיעון בפרשה נרקם במשך חודשים ארוכים. הוא דרש מאברג'יל הודאה בסעיפי האישום שיוחסו לו - סחיטה באיומים של האחים אסי וחי ועקנין, כחלק מפעילות ארגון הפשיעה שעמד בראשו יחד עם אחיו יצחק. בתמורה, הובטח לו שחרור כמעט מיידי. אברג'יל עצמו, כצפוי, מעודד מאוד מההתפתחויות בעניינו: "אני חף מפשע", הוא הצהיר כבר במהלך משפטו, "אפילו התובע יגיד לך את זה".

התיק נגד מאיר אברג'יל היה ככל הנראה רופף למדי. זו הסיבה שהאמריקנים, בתיאום עם פרקליטות המדינה בישראל, הסתפקו בבקשה לגזור על העבריין 42 חודשי מאסר שאותם כבר ריצה. תחילה הוא סירב להודות בעבירות המיוחסות לו ודרש שהעסקה עמו תכלול הסדר גם עם אחיו יצחק, אבל האמריקנים התעקשו על כך שהאח אכן ירצה 10 שנים מאחורי סורג ובריח. כמו אחיו, טען יצחק במשפטו: "אני חף מפשע והם יודעים את זה. אני אלך הביתה".

מה שהביא לחתימה אתמול על הסדר הטיעון כפי שהוא היה מפנה שחל בעמדתו של מאיר אברג'יל. הוא צפוי לשוב ארצה כבר השבוע הבא ולהשתחרר. על פרק הזמן שהעביר במה שבנסיבות אחרות מכונה "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" אמר כששהה בארצות הברית: "אני שונא את אמריקה. לא רוצה להישאר באמריקה. לא חשבתי להיות באמריקה ואין שום סיכוי שאני אעשה עבירה באמריקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת