4.5 שנים אחרי: דוקר השוטר במברג יואשם ברצח

ראתב אבו עיסא, פורץ רכב, דקר לפני 4.5 שנים את השוטר שלומי אסולין ז"ל בצווארו וגרם לו פציעה אנושה שממנה הוא לא התאושש והפך לצמח. הוא נידון ל-20 שנות מאסר, אך בשבוע שעבר נפטר אסולין בבית החולים. היום הודיעה הפרקליטות: נגיש כתב אישום מתוקן בגין רצח. המשפחה: "אין נחמה, הבן מתחת לאדמה"

הפרקליטות מתכוונת להגיש בימים הקרובים כתב אישום מתוקן נגד ראתב אבו עיסא, פורץ רכב שהורשע בהריגתו של השוטר שלומי אסולין - לאחר שדקר אותו במברג בראשו. לפני ארבע שנים וחצי נפצע אסולין אנושות, ובשבוע שעבר מת מפצעיו לאחר שאושפז במצב של צמח בבית החולים.

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 20 שנות מאסר על עיסא, שהורשע לפני שלוש שנים בעבירות של חבלה מחמירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הפרת הוראה חוקית ונהיגה ללא רישיון וביטוח. כעת מתכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום מתוקן נגד עיסא - בגין רצח.

על כוונתה להגיש כתב אישום מתוקן הודיעו נציגי הפרקליטות במהלך ערעורו של עיסא על חומרת עונשו - דיון המתנהל בימים אלו בבית המשפט העליון. הפרקליטות ביקשה גם מבית המשפט לדחות את הגשת עיקרי הטיעון בערעור, ולקבוע דיון בהקדם האפשרי בו תדון סוגיית המשך ההליכים בתיק.

במשפחתו של אסולין ז"ל קיבלו את הידיעה על כוונת הפרקליטות ברגשות מעורבות. "עדיין התחושות קשות מאוד", אמר היום דוד אסולין, אביו של שלומי. "צריך להעביר מסר למחוקקים שמי שלקח חיים של בנאדם צריך לקבל עונש בהתאם. מאסר עולם זה לא עונש. כל מי שלוקח חיים של בנאדם צריך לדעת שהוא הולך להירקב בכלא. אין לי שום נחמה, גם אם הוא יישב 50 שנה בכלא. הבן שלי נשאר מתחת לאדמה".

התנפל על אסולין ודקר אותו בצוואר

אסולין נפצע אנושות בינואר 2007 בעת פעילות מעצרים בעיר רחובות. באותו אחר הצהריים התקבלה הודעה במשטרה על שני אנשים המנסים לפרוץ למכונית ברחובות. ניידת יצאה לעבר האירוע, השוטרים איתרו את הפורצים ואף החלו לנהל מרדף אחר המכונית הגנובה. בשלב מסוים נעצר הרכב והתפתחה קטטה.

אחד החשודים בגניבת המכונית התנפל על אסולין ודקר אותו. בלשים שהגיעו לסייע לאסולין ביצעו ירו לעבר חשוד אחר אשר נפצע בינוני עד קשה. הפורץ שדקר את אסולין עם מברג הצליח להימלט. בעקבות האירוע כוחות גדולים ניסו לאתר את הדוקר הנמלט, שזהותו הייתה ידועה למשטרה: ראתב אבו איסא, תושב ערערה.

מאז שנדקר בראשו היה אסולין מאושפז במצב קשה בבית החולים תל השומר, כאשר בשנים האחרונות חלה הידרדרות במצבו והוא הוגדר במצב צמח. אסולין, שהיה תושב קריית מלאכי, הותיר אחריו אישה ושתי בנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק