סניגורו של משה קצב: "כשראה שא' לא מוכנה - הוא נסוג"

נשיא המדינה לשעבר משה קצב הגיע הבוקר מלווה ברעייתו גילה לבית המשפט העליון בירושלים, לדיון שלישי בערעורו. עורכי דינו של הנשיא לשעבר השלימו היום את שלב סיכום ההגנה. סניגורו של קצב עו"ד פלדמן אמר בדיון כי הקשר האינטימי בין קצב לא' היה "חלק מתהליך מתפתח של התקרבות"

בבית המשפט העליון נפתח הבוקר מה שצפוי להיות הדיון האחרון בערעורו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב שהורשע באונס, בו נערך שלב סיכום ההגנה במשפט. עורכי דינו של קצב ינסו לענות לשאלות הקשות שהציבו אתמול נציגי הפרקליטות. קצב עצמו הגיע לדיון, מלווה ברעייתו גילה.

סניגורו של קצב אביגדור פלדמן טען בפני השופטים כי הקשר האינטימי בין הנשיא לשעבר ו-א' ממשרד התיירות, נבע "כחלק מתהליך מתפתח של התקרבות" וכי לא מדובר באונס. "כשמתברר לקצב שהיא לא מוכנה לזה - הוא נסוג", טוען פלדמן.

עו"ד פלדמן תקף בדיון את התקשורת: "מזה משנה מה המערער? המערער שיקר! כבר כתבו את זה בכל אתרי האינטרנט... המערער הוא בחזקת חף מפשע. ניקח את א'. השמש היא א'. מי שצריך לתת את ההסברים שיעברו מעבר לרף של ספק סביר זו א'".

בתום הדיון אמר עו"ד ציון אמיר: "אני חושב שמן הראוי לאפשר לבית המשפט לומר את דברו. הוא שמע במשך שלושה ימים ובמשך שעות ארוכות דיונים ארוכים מפורטים מאוד, וניהל את הדיונים בצורה מקצועית. לא צריך להיכנס להערכות והימורים, אבל אנחנו מקווים שפסק הדין יקבל את טענותינו.

"איש מההגנה לא טען שקצב שיקר", הבהיר עו"ד אמיר. "השופטים הציגו שאלות לא פשוטות לנציגי המדינה, ולא פלא - המדינה סברה בשלבים שונים של הפרשה שמדובר ביחסי מרות שהיו באופן הדדי והתנהלו בהסכמה, אלו הדברים שהוצגו בפני בית המשפט העליון. זה שונה מגרסתו של קצב, אך טיעון שיכול להתקיים. זה רחוק מלהגיד שקצב שיקר", הוסיף.

אתמול: קצב פרץ בבכי

במהלך הדיון המרתוני שנערך אתמול קרוב ל-12 שעות, התפרץ הנשיא לשעבר מספר פעמים על נציגי הפרקליטות, ואף פרץ בבכי. בשלב מסוים אחיו של הנשיא לשעבר נאלץ ללוות אותו אל מחוץ לאולם כדי שיירגע.

על פי הערכות, קיים סיכוי קלוש שחבר השופטים בתיק שבראשם עומדת השופטת מרים נאור, יגיע להחלטה עוד היום. ככל הנראה יחלפו מספר ימים נוספים עד שיוחלט אם לשנות את גזר דינו של נשיא המדינה לשעבר - 7 שנות מאסר.

"קצב הוא מת-מהלך"

פרקליטיו של הנשיא לשעבר השלימו אתמול את טיעוני ההגנה, במהלכם טען עו"ד ציון אמיר שלקצב נגרם עוול, שמדובר בעלילה, שבית המשפט המחוזי שגה, שהתנהגותו של קצב כלפי המתלוננות ה' ו-ל' היתה תמימה ושהחיבוקים לכל היותר היו אבהיים.

ראש הרכב השופטים מרים נאור אמרה לו בתגובה: "כשאתה לוקח חלק מהחיבוקים אתה יכול לומר שאולי זה תמים. הקושי שאתה צריך להתמודד איתו הוא ההצטברות". עו"ד אמיר טען גם לגבי הסדר הטיעון. לדבריו, הפרקליטות היא שקבעה שהראיות נגד קצב קלושות, אז לראשונה התפרץ קצב ואמר לשופטים: "הפרקליטות אמרה שאם היה מדובר באזרח רגיל, אז לא היה מוגש כתב אישום".

בסוף ביקש עורך הדין אמיר רחמים: "הוא קורבן של ענישה קניבלית...מבחינת הציבור, עד שלא יראו את קצב כשהחבל תלוי על צווארו, לא יניחו לו. הוא מת-מהלך במשך 5 שנים".

התובע בתיק, עו"ד ניסים מרום הצליח להוציא את קצב פעם נוספת משלוותו כשסיפר כיצד ניסה קצב לשבש את החקירה. אז העיר קצב בקול רם: "זה שקר, שקר וכזב". לאחר שציינה התובעת רונית עמיאל כי עקב מעשיו של קצב "הוא נושא על גבו חטוטרת", התפרץ קצב: "החטוטרת היא שלכם". עמיאל הוסיפה וציינה: "האיש שעומד לפניכם ביזה את הסמל והמקום בו הוא נמצא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת