נהג ה"260 קמ"ש" יקבל מחר את רשיונו

פרסום ראשון: הצעיר שתועד במצלמת חובבים נוהג ברכבו בכביש ת"א-חיפה במהירות 260 קמ"ש לקול עידוד חבריו, יקבל מחר בבוקר שוב את רשיונו. זאת, למרות שעדיין מתנהל נגדו משפט. הסיבה: רשיונו נשלל בזמנו לחצי שנה בלבד - ולא עד תום ההליכים. סרטון הנסיעה הפרועה פורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט

חלם במערכת המשפט: אם לא תחול התפתחות של הרגע האחרון, הנהג הצעיר שתועד לפני כשנה "טס" בכביש החוף מתל אביב לחיפה במהירות 260 קמ"ש, יקבל כבר מחר את רשיונו בחזרה, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. זאת, בשל העובדה שרשיונו נשלל באופן מנהלי ל-6 חודשים בלבד - ולא עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

עורך דינו של הצעיר הנאשם, נגדו הוגש כתב אישום בחודש אוקטובר בשנה שעברה בעקבות חשיפת חדשות 2 באינטרנט, יגיע מחר לאסוף את רשיונו של מרשו בשעה 10 בבוקר במשרד הרישוי בחיפה.

לאחר החשיפה בחדשות 2, הסגיר עצמו הצעיר שתועד בסרטון וידאו כשהוא נוהג ברכב במהירות - ורשיונו נשלל לשישה חודשים בשל מסוכנותו. כתב אישום הוגש נגדו בגין נהיגה בקלות ראש, במהירות שיש בה סכנה לציבור, נהיגה במהירות בלתי סבירה, וסיכון חיי אדם.

נגד שני הצעירים הנוספים שהיו עם הצעיר ברכב הוגשו כתבי אישום בגין שידול לנהיגה בקלות ראש, לנהיגה במהירות מופרזת ולנהיגה שיש בה סכנה לציבור. משפטם של השלושה עודו מתנהל בבית משפט השלום בעכו.

עורך דינם של הנאשמים אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "החלטת בית משפט השלום מדברת בעד עצמה. בית המשפט בחר שלא לפסול את הנאשם עד לתום ההליכים והסתפק בפסילה מנהלית לשישה חודשים. מדובר בכתב אישום חסר תקדים שהוגש נגד הנאשמים על בסיס סרטון הומוריסטי. מדובר בחוסר שיוויון בפני החוק כאשר המפכ"ל הקודם נתפס במצלמה אובייקטיבית חיצונית נוהג במהירות שמגיעה לכדי 170 קמ"ש ונגדו אישום כמובן לא הוגש".

נחשף דרך "המייל האדום"

הסרטון המפליל פורסם באתר האינטרנט של חדשות 2 בסוף חודש אוגוסט 2010, לאחר שהגיע "במייל האדום". זאת, לאחר שהועלה לרשת הפייסבוק על ידי אחד הצעירים שהיו ברכב בזמן הנסיעה המסוכנת. זמן לאחר פרסום הסרטון, המשטרה חשפה את זהותם של החשודים: מדובר בשלושה צעירים תושבי צפון הארץ, שנסעו בתחילת יולי במכונית B.M.W. חדשה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען הנהג שצולם בסרטון כי לא מדובר בנהיגה פרועה, אלא במד מהירות מקולקל. "חשוב לי לומר שאנחנו לא נהגים מסוכנים. נסענו על 90 קמ"ש בערך, אבל מד המהירות התקלקל וזה נראה כאילו הנסיעה התבצעה ב-260 קמ"ש", אמר הנהג.

בקטע הווידאו, שזכה לשם "תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית", נראה נהג הרכב נוסע במהירות שמגיעה לכ-260 קמ"ש. במקום להעיר לו, ממשיכים חבריו דווקא לעודד אותו וקוראים לו להאיץ.

המשטרה: הנהיגה - כמו 'רולטה רוסית'

במהלך הנסיעה אף מחליט הנהג להוריד את ידיו מההגה ולמחוא כפיים לצלילי מוזיקה רועשת, תוך כדי שהחבורה מתעדת את הנסיעה המופרעת במשך יותר משלוש דקות. למרות שמדובר באירוע חמור במיוחד, זכה הסרטון דווקא לתגובות אוהדות בפייסבוק, כאשר שבעה גולשים כבר העניקו לו "לייק". אחר אף שיבח אותם וכתב בתגובה לווידאו: "כל הכבוד".

"הנהיגה הנראית בסרטון היא בבחינת משחק ב'רולטה רוסית'", נמסר אז מאגף התנועה. "בנס האירוע לא הסתיים בפגיעות חמורות בנפש - אם מבחינת נוסעי הרכב, ואם מבחינת עוברי דרך אחרים".

"לאור חומרת המקרה ונסיבותיו נכתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט כי הנהג מהווה סכנה חמורה וממשית לשלום הציבור ובטחונו כל אימת שהוא יושב ברכב ואוחז בהגה", נמסר עוד מהמשטרה.

יש לכם סיפורים מעניינים, וידאו ותמונות? שלחו לנו למייל האדום

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק