קצב פרץ בבכי: "מתנכלים לי"

הנשיא לשעבר קצב התפרץ היום לעבר השופטים וטען בדמעות כי הוא מופלה לרעה במשפט. עורך דינו ציון אמיר: "עד שלא יראו אותו תלוי על עמוד התלייה עם החבל ששובר את מפרקתו לא יעזבו אותו"

מבקש רחמים: נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שהורשע באונס ובעבירות מין נוספות שביצע בנשים שעבדו תחתיו, התפרץ היום לעבר השופטים במהלך הדיון בערעורו וטען כי הוא מופלה לרעה במהלך המשפט. "אם היה מדובר באזרח מן השורה, לא היה מוגש כתב אישום", הטיח קצב בשופטים כשהוא מתייפח ודמעות בעיניו.

במהלך הדיון היום נשמעו הטיעונים בעניין הרשעותיו של קצב בעבירות הקלות יותר המיוחסות לו - שביצע בשתי עובדות בבית הנשיא, ה' ו-ל'.

סנגורו של קצב, עו"ד ציון אמיר אמר בדיון: "כתב האישום הזה צמח על רקע נסיבות מיוחדות. האם בית המשפט מכיר עוד מקרה בתולדות המדינה שהגישו כתב אישום על עבירה של חיבוק? איך נולד כתב אישום כזה בכלל? איך נולדה מתלוננת כזו? זה מאוד מטריד....עד שלא יראו אותו תלוי על עמוד התלייה עם החבל ששובר את מפרקתו - לא עזבו אותו. מה שקצב עבר בתקופה הזו - זה עונש שלא כתוב בשום ספר".

השופטת מרים נאור, העומדת בראש הרכב השופטים אמרה, כי "הייתה טענה כי המתלוננות הצטרפו לחגיגה, אבל אנחנו מוצאים שבזמן אמת הן הגיבו. מה שצריך להתמודד איתו זה העובדות הקונקרטיות".

"המתלוננת משקרת"

בראשית השבוע נפתח הדיון בערעורו של קצב. עורך דינו של קצב אביגדור פלדמן, אמר בפתח הדיון כי "א' ממשרד התיירות לוקה בקשיי זיכרון מהותיים". בהמשך דבריו, ביקש עו"ד פלדמן מבית המשפט לבחון את האפשרות לפיה הנשיא לשעבר לא אמר אמת בעדותו, ולמעשה כן ניהל רומן עם א' ממשרד התיירות. "בפני בית המשפט ישנן מספר אופציות - מהאופציה שלא היה יחסי מין, אופציה נוספת שהיה קשר אינטימי ללא יחסים, או שהיה קשר אינטימי עם יחסי מין וישנה אופציה של קיום יחסי מין עם יחסי מרות", אמר פלדמן בדיון.

השופט סלים ג'ובראן השיב לעו"ד פלדמן בהערה משלו. "כדי שבית המשפט ידון באפשרויות אלו, האם לא כדאי שהמערער בעצמו יטען זאת?", אמר השופט ג'ובראן. בהמשך תקף עו"ד פלדמן את א' ממשרד התיירות. "על מצחה מוטבע חותם השקר", אמר. לכך ענה לו השופט ג'ובראן: "אי אפשר לצפות ממתלוננת באירוע שכזה לרשום כל פרט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת