פרקליטו של קצב: "אישום על חיבוק"

בבית המשפט העליון נמשך היום הדיון בערעורו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב. היום יישמעו הטיעונים בערעור בעניין הרשעותיו של קצב בעבירות הקלות יותר המיוחסות לו שביצע בשתי עובדות בבית הנשיא- ה' ו-ל'. עו"ד ציון אמיר: "האם אי פעם הוגש כתב אישום על חיבוק?"

ממשיך להגן על שמו: בבית המשפט העליון התחדש הבוקר הדיון בערעורו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שהורשע באונס ובעבירות מין נוספות שביצע בנשים שעבדו תחתיו. במהלך הדיון היום, צפויים להישמע היום הטיעונים בעניין הרשעותיו של קצב בעבירות הקלות יותר המיוחסות לו - שביצע בשתי עובדות בבית הנשיא, ה' ו-ל'.

סנגורו של קצב, עו"ד ציון אמיר אמר: "כתב האישום הזה צמח על רקע נסיבות מיוחדות. האם בית המשפט מכיר עוד מקרה בתולדות המדינה שהגישו כתב אישום על עבירה של חיבוק? איך נולד כתב אישום כזה בכלל? איך נולדה מתלוננת כזו? זה מאוד מטריד".

השופטת מרים נאור, העומדת בראש הרכב השופטים אמרה, כי "הייתה טענה כי המתלוננות הצטרפו לחגיגה, אבל אנחנו מוצאים שבזמן אמת הן הגיבו. מה שצריך להתמודד איתו זה העובדות הקונקרטיות".

בראשית השבוע נפתח הדיון בערעורו של קצב. עורך דינו של קצב אביגדור פלדמן, אמר בפתח הדיון כי "א' ממשרד התיירות לוקה בקשיי זיכרון מהותיים". בהמשך דבריו, ביקש עו"ד פלדמן מבית המשפט לבחון את האפשרות לפיה הנשיא לשעבר לא אמר אמת בעדותו, ולמעשה כן ניהל רומן עם א' ממשרד התיירות. "בפני בית המשפט ישנן מספר אופציות - מהאופציה שלא היה יחסי מין, אופציה נוספת שהיה קשר אינטימי ללא יחסים, או שהיה קשר אינטימי עם יחסי מין וישנה אופציה של קיום יחסי מין עם יחסי מרות", אמר פלדמן בדיון.

"המתלוננת משקרת"

השופט סלים ג'ובראן השיב לעו"ד פלדמן בהערה משלו. "כדי שבית המשפט ידון באפשרויות אלו, האם לא כדאי שהמערער בעצמו יטען זאת?", אמר השופט ג'ובראן. בהמשך תקף עו"ד פלדמן את א' ממשרד התיירות. "על מצחה מוטבע חותם השקר", אמר. לכך ענה לו השופט ג'ובראן: "אי אפשר לצפות ממתלוננת באירוע שכזה לרשום כל פרט".

בית המשפט העליון הקציב עד חמישה ימי דיון לעניינו של קצב, שבסופם ייקבע אם הנשיא לשעבר יישלח לרצות את מאסרו בכלא, אם עונשו יופחת או אם יצא מהערעור אדם חופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת