סנגורו של קצב: ייתכן שהוא שיקר

בבית המשפט העליון נפתח היום הדיון הראשון בערעורו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב. סנגורו, עו"ד אביגדור פלדמן, פנה לשופט ורמז כי ייתכן שמרשו לא אמר אמת בעדותו. "ייתכן שקצב ניהל יחסים בהסכמה עם א' ממשרד התיירות", אמר בדיון. השופט ענה לו: "כדי שאני אדון בכך, המערער צריך לטעון זאת"

בבית המשפט העליון נפתח היום הדיון בערעורו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שהורשע בשני מעשי אונס ומעשה מגונה לפני כארבעה חודשים. זאת, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו עונש מאסר של שבע שנים. את פתיחת הדיון העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

עורך דינו של קצב אביגדור פלדמן, אמר בפתח הדיון כי "א' ממשרד התיירות לוקה בקשיי זיכרון מהותיים". בהמשך דבריו, ביקש עו"ד פלדמן מבית המשפט לבחון את האפשרות לפיה הנשיא לשעבר לא אמר אמת בעדותו, ולמעשה כן ניהל רומן עם א' ממשרד התיירות. "בפני בית המשפט ישנן מספר אופציות - מהאופציה שלא היה יחסי מין, אופציה נוספת שהיה קשר אינטימי ללא יחסים, או שהיה קשר אינטימי עם יחסי מין וישנה אופציה של קיום יחסי מין עם יחסי מרות", אמר פלדמן בדיון.

"המתלוננת משקרת"

השופט סלים ג'ובראן השיב לעו"ד פלדמן בהערה משלו. "כדי שבית המשפט ידון באפשרויות אלו, האם לא כדאי שהמערער בעצמו יטען זאת?", אמר השופט ג'ובראן. בהמשך תקף עו"ד פלדמן את א' ממשרד התיירות. "על מצחה מוטבע חותם השקר", אמר. לכך ענה לו השופט ג'ובראן: "אי אפשר לצפות ממתלוננת באירוע שכזה לרשום כל פרט".

בית המשפט העליון הקציב עד חמישה ימי דיון לעניינו של קצב, שבסופם ייקבע אם הנשיא לשעבר יישלח לרצות את מאסרו בכלא, אם עונשו יופחת או אם יצא מהערעור אדם חופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת