כתב אישום נגד ד': עבדות והתעללות קשה ביותר

"לקחו את הסיפור של אליאור חן וגואל רצון וערבבו אותם, כאן זה ממש לא אותו מקרה". כך טוענים בני משפחתו של ד', החשוד בהתעללות קשה ביותר בנשים וילדים כחלק מכת, עם הגיעם לבית המשפט להגשת כתב האישום נגדו. האישומים כוללים עבדות, כליאה, ועבירות מין קשות וחריגות

בניו של ד', היום בבית המשפט (יוסי זילברמן)

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש בצהריים כתב אישום חמור נגד ד', החשוד המרכזי בהנהגת כת ובהתעללות קשה ביותר ב-7 נשותיו ו-15 ילדיו, ושני עוזריו, שאחד מהם היה אמון על ביצוע המעשים המזעזעים וכונה "יצר הרע" ו"הנחש הקדמוני".

ל-ד', דמות מוכרת בקרב חסידי ברסלב, מיוחסות שורה של עבירות הכוללות בין היתר: החזקה בתנאי עבדות, התעללות פיזית נפשית ומינית בקטינים, כליאת שווא, עבירות מין חריגות שכוללות אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים וכן עבירות אלימות חמורות. הפרקליטות הגישה לבית המשפט צו איסור פרסום על כתב האישום.

ד' מואשם בביצוע עבירות מין חמורות וחריגות גם כלפי בנותיו החורגות וחלק מילדיו האחרים. שני כתבי אישום נוספים הוגשו נגד "עוזריו" וגם להם מיוחסות עבירות אלימות ומין חריג, בהוראת ראש המשפחה. אחד מהם נטל חלק פעיל בביצוע עבירות לאורך שנים, בעוד השני מואשם באלימות ומין באירוע בודד - ככל שידוע לפרקליטות.

עו"ד בני נהרי, פרקליטו של ד', אמר בתגובה לכתב האישום כי "הטיחו במרשי האשמות של התעללות והוא הכחיש מכל וכל. אני מכבד את המשטרה אבל יש הרבה מקרים ששומעים את המילה 'זיכוי' בבית המשפט".

בני המשפחה בבית המשפט: "שקר וכזב"

בני משפחתו של ד' הגיעו היום לבית המשפט המחוזי בירושלים והגנו בכל תוקף על אביהם. "הכל שקר וכזב", אמרו בניו בכניסה לבית המשפט. "לא חפצים בקיום שלנו. יש כאלה הרוצים בהפלתנו". הם הוסיפו, בעודם מצביעים על כיפות ה"נ-נח-נחמן" שלראשיהם, "הכיפה הזו היא לא מסמלת על אנשים מסטולים".

לדבריהם, "לקחו את הסיפור של אליאור חן וגואל רצון וערבבו אותם. כאן זה ממש לא אותו מקרה". עוד הם ציינו, כי מדובר בשוני חברתי שגורם לאי הבנה ודרשו להביא לבית המשפט את ילדי המשפחה הצעירים, שנמצאים בחסות משרד הרווחה, כדי "שיראו עד כמה מצבם טוב".

ד': "משפחה חזקה שתפיץ את האור של רבי נחמן" 

"אני לא נשוי מבחינה חוקית, פשוט התגלגל בהשגחה, לא היה איזה תכנון שאני ככה אלך ואחיה אבל ראיתי שזה עזר לי, התכלית זה הולדה ולבנות משפחה חזקה שתפיץ את האור של רבי נחמן" - כך אמר ד', החשוד בהתעללות קשה ביותר בשבע נשותיו ו-15 ילדיו, יחד עם שני חסידים, לתכנית "360" שצולמה לפני כשנה.

בריאיון הוסיף ד', דמות מוכרת בקרב חסידי ברסלב בירושלים כי, "יש ניסיון מהמון אנשים בגלל שאני עושה ואומר את האמת, כשאתה נלחם על אמת כזו, עשו כל מיני עלילות וניסו כל מיני עלילות". באותה תכנית נחשפו צילומים, לכאורה, מאורח חייהם ה"נורמטיבי" של אנשי הכת אך היום התברר שהכל היה הצגה בשביל המצלמות.

בתוך הבית, אחרון בין שורת בתים בירושלים ובטבריה בהם התגוררו ד' המנהיג, א' עוזרו, שבע הנשים ו-15 הילדים, הסתתרה התעללות קשה ומזעזעת, שכללה יחסי מין חריגים, מכות, עונשים ועוד. "ביום שאני ראיתי אותו, פעם ראשונה שראיתי גבר", אמרה אחת מנשותיו.

בשירותי הרווחה מכירים היטב את משפחתו של ד'. במשך שנים הם קיבלו עדויות מהשכנים בירושלים ובטבריה על כך שנשמעות צעקות מהבית ועל ילדים מוזנחים שנשלחים לקבץ נדבות בצמתים ולא נמצאים במסגרות חינוך.

למרות זאת, במשטרה וברווחה לא נכנסו לפעולה ממשית בנושא. נשלחו עובדים סוציאליים שתשאלו שכנים, אך דבר לא קרה. בשירותי הרווחה ידעו אתמול להסביר, כמו בפרשות דומות קודמות כמו גואל רצון ואליאור חן, כי החוק מגביל את הפעולה וכי הם לא יכולים לפעול בלי עדות ממשית ביד.

הצעירה שחשפה את הכת: "הוקסמתי"

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק