המאבטחת שירתה על עולה עומדת לדין

תושב יפו, יוצא חבר המדינות לשעבר, שפך דלי מים על אורלי אבוטבול בעיצומה של הפגנה בוטה נגד יוצאי ברית המועצות לשעבר. בתגובה היא שלפה אקדח וירתה בו. היום הוגש נגדה כתב אישום בגין ניסיון לחבלה חמורה, הפרקליטות: היא "מונעת מתוך שנאה חסרת גבולות"

המאבטחת שהחליטה לנקום בתושב יפו ששפך עליה מים לפני ימים אחדים באמצעות ירי אש חיה - עומדת לדין על תגובתה האלימה והבלתי מידתית. נגד אורלי אבוטבול, בת 44 מתל אביב, הוגש היום כתב אישום המייחס לה עבירות של ניסיון לחבלה מחמירה.

לפי כתב האישום, הניפה אבוטבול כרזה שבה רשמה סיסמאות בגנות יוצאי ברית המועצות לשעבר ובמקביל צעקה נגדם קריאות נאצה. חצי שעה לאחר תחילת ההפגנה, הגיע תושב המקום, סרגיי דנילובסקי, שפך עליה את תכולתו של דלי מים שהביא עמו ופתח במנוסה לעבר ביתו הסמוך.

בפרקליטות טוענים כי זמן קצר אחר כך, כפי שמתועד בסרטון, שלפה הנאשמת את האקדח המשמש אותה לעבודתה שהיה דרוך באותה השעה - והחלה לרדוף אחר דנילובסקי. במרחק של מטרים ספורים ממנו היא ירתה לעברו ארבע פעמים, בעןד שהוא הצליח להימלט אל תוך הבניין.

התובעת בתיק, עו"ד מיה בש, ביקשה להאריך את מעצרה של אבוטבול עד תום ההליכים והסבירה כי הנאשמת "מונעת מתוך שנאה חסרת גבולות ליוצאי חבר המדינות". היא גם ציינה כי היא "לא היססה מלירות לכיוון המתלונן, יוצא חבר המדינות, ארבע יריות. רק בנס לא נפגע המתלונן ואף לא קיפד את חייו ובנס לא נפגעו עוברי אורח במקום".
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת