העליון קיבל את בקשת קצב: ערעורו ייערך בדלתיים פתוחות

שופטי העליון החליטו לקבל את בקשת עורכי דינו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס, ולערוך באופן חריג לנהוג בעבירות מין את הדיונים בערעור שהגיש על הרשעתו בדלתיים פתוחות שיאפשרו לציבור הרחב נגישות חופשית להאזין לטענותיו ולגרסת המתלוננות

ציון אמיר וקצב. ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט העליון קיבל אחר הצהריים את בקשתם של פרקלטיו של נשיא המדינה לשעבר והאנס משה קצב, לנהל את הדיונים בערעור שהגיש על הרשעתו בדלתיים פתוחות. משמעות הדבר היא כי בניגוד לנהוג בעבירות מין, יהיה האולם שבו יידון התיק פתוח לקהל הרחב - שיוכל לשמוע הן את טענותיו של קצב ומנגד את דברי המתלוננות נגדו.

צוות ההגנה של הנשיא לשעבר ביקש לערוך את הדיונים בדלתיים פתוחות כדי שהציבור וכלי התקשורת "יוכלו להיחשף גם לעדויות עצמן", מה שלכאורה, לטענת עורכי דינו, יפריך את סעיפי האישום שבהם הורשע.

"אלה שעל כבודן ופרטיותן חפצה המאשימה להגן", כתבו בעבר עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואברהם לביא, "ויתרו זה מכבר על פרטיותן וחזרו והתראיינו וסיפרו והפליגו בפרטים של כל מה שלכאורה עולל בהן הנאשם. הראיונות והפרסומים שהיו בפומבי ותחת כל עץ רענן פגעו בנאשם באופן אנוש".

הפרקליטים הוסיפו: "לא בפרטיותו פגעו, כי הדברים כלל לא התרחשו, אלא בכבודו, זהותו ומעמדו. ועתה, כאשר ניתנת לנאשם ההזדמנות להפריך כל אלה בחקירה נגדית ראויה והוגנת, יורד המסך על עדויות אלה. כזאת לא ייעשה".

הווידאופדיה: פרשת קצב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק