אסי אבוטבול לא יוכל להשתתף בהלוויית אחיו פרנסואה

שירות בתי הסוהר קבע היום כי העבריין אסי אבוטבול שמרצה 18 שנות מאסר בגין ניהול ארגון פשע, לא יוכל להשתתף בהלוויית אחיו פרנסואה שנרצח הלילה ביריות בתחנת דלק בנתניה. גופתו של פרנסואה לא תנותח, אלא רק יוצאו ממנה הקליעים

קרן נהרי (חדשות 2)

אחיו של פרנסואה אבוטבול שנרצח אמש ביריות, העבריין אסי אבוטבול, לא יוכל להשתתף בהלווייתו של פרנסואה, שתיערך היום בשעה 18:30. כך הוחלט היום בשירות בתי הסוהר.

מנגד, שב"ס נעתר לבקשת עו"ד קרן נהרי לאפשר לאסי אבוטבול לעלות לקברו או ביקור בבית המשפחה, יאפשרו לו מספר גדול יותר של שיחות טלפון וכן ימליץ לאפשר הכנסת אסיר נוסף לתאו.

משפחת אבוטבול התנגדה לבקשת המשטרה לבצע בגופתו של פרנסואה נתיחה שלאחר המוות. במחלקה המשפטית של זק"א התערבו בפרשה והציעו היום לבית המשפט לבודד מהגופה את הקליעים שגרמו למותו של פרנסואה, אך להימנע מנתיחה כללית.

"לפי ההלכה, מותר להוציא מגוף המנוח כלי רצח, אם הדבר יסייע לשים את הרוצח מאחורי סורג ובריח", הסביר לחדשות 2 באינטרנט מיכאל גוטווין מזק"א. "נתיחה כוללת במקרה הזה מיותרת מפני שברור שהוא נורה למוות, הוא לא מת מהתקף לב".

אסי אבוטבול הורשע ביוני 2009, יחד עם 23 מחייליו, חלקם בכירים ביותר בארגונו, בניהול ארגון פשע. הוא נידון אז ל-13 שנות מאסר. לאחר ההכרעה, ערערו אבוטבול וחמישה מהמורשעים על עונשם. במקביל, הגישו בפרקליטות ערעור על קלות העונש.

בדיון שנערך בערעורים בחודש פברואר השנה, קבעו שופטי בית המשפט העליון עונשו של אבוטבול יוחמר וגזרו עליו עוד חמש שנות מאסר, פרט ל-13 שכבר נגזרו. עונשיהם של 4 משותפיו של אבוטבול הוחמרו לתקופות של בין שנתיים ל-4 שנים.

רשימת הסכסוכים של פרנסואה אבוטבול

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת