החוקר החשוד בפרשת קצב: סא"ל במיל' יעקב לפיד

לפיד בן 56, הוא סא"ל במילואים ונחשב לחוקר פרטי ותיק ומוערך. הוא חשוד בהטרדת עד, הדחה בחקירה ופגיעה בפרטיות עדים במשפט הנשיא לשעבר משה קצב, לאחר שמשפחת קצב שכרה את שירותיו לקראת הערעור. ע"פ החשד, לפיד הוא זה ששכר את המדובב דני ויג

יעקב לפיד (רויטרס)

בית משפט השלום בראשון לציון התיר היום לפרסום כי יעקב לפיד הוא החוקר השני בפרשת קצב, החשוד בהטרדת עד, הדחה בחקירה ופגיעה בפרטיות עדים במשפט הנשיא לשעבר. לפיד בן ה-56 הוא סא"ל במילואים ובעל משרד החקירות "לפידים" ברעננה ונחשב חוקר ותיק מאוד ובעל מוניטין.

בני משפחת קצב שכרו את שירותיו של לפיד והוא נפגש אישית עם משה קצב לפחות שלוש פעמים וכן עם פרקליטו ציון אמיר. בעקבות הפגישות עם נשיא המדינה לשעבר החליט לפיד לגייס ולשכור את שירותיו של המדובב דני ויג. לפיד היה זה שפנה אל בעלה של א' ממשרד התיירות, אל חברתה ואל עוד אחד ממקורביה, הקליט אותם וניסה לדובב אותם בנושאים שקשורים למשפט שהתנהל נגד קצב ובעיקר לעדות שמסרה א'.

בתחילת החודש הגיע קצב לחדר החקירות, לקראת עימות עם לפיד. לאחר דיון קצר בנושא הוחלט לבטל את העימות מפני שב"חוק חוקרים פרטיים" אסור לחוקר למסור מידע על לקוח שלו. בחקירה אמור היה הנשיא לשעבר להישאל אודות מטרת העבודה לשמה הוזמנו החוקרים.

לפיד טען לאורך כל הדרך שקצב הוא שהנחה אותו בפגישות שנערכו ביניהם ואליו הועברו תוצרי החקירה של השוטרים. 

אחד החוקרים החשודים: דני ויג

לפני כשבועיים הותר לפרסום שמו של אחד החוקרים החשודים שנשלחו על ידי בני משפחתו של משה קצב כדי להוציא מידע ממקורביה של א' ממשרד התיירות: דני ויג, בן 49 מהקריות.

ויג עוסק בחקירות מזה שנים רבות, אך הוא אינו בעל רישיון לחקירות פרטיות. ויג עובד כ"מדובב" מזה שנים ארוכות, והוא נחשב לאחד המדובבים הטובים בשוק, זאת בעקבות שירותו הצבאי וכן שירותו כמדובב ביאחב"ל.

עם זאת, ויג סולק מהמשטרה בעבר בעקבות הרשעתו בארבע פרשות פליליות שונות, ובית המשפט הגדיר אותו כ"רב נוכל". השופטים כתבו אז על האיש כי הוא "אדם שאינו נרתע מלהעליל עלילות כזב ולהכפיש בעלי תפקידים שונים, ולא נרתע מלזייף מסמכים כדי לגבות את שקריו בראיות מזויפות".

לאחר שהורשע באחת הפרשות, ציין בית המשפט: "הוא העליל על שופטים כי קיבלו שוחד, זייף מסמכים כך שנחזו כהפקדות כספיות של עורכי דין לחשבונות שופטים וזייף מסמכים של משטרת ישראל". בתגובה מסר עורך דינו של ויג: "עברו הפלילי של הלקוח שלי אינו רלוונטי לפרשה הנוכחית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת