גזר הדין נשלח לתקשורת - לפני הדיון בבית המשפט

מבוכה בביהמ"ש: ארבע וחצי שנות מאסר נגזרו היום על אישה שהתחזתה לרופאת שיניים במשך 20 שנים. לכאורה מדובר בעוד גזר דין שגרתי, אלא שעל החלטת השופט שמעו הנאשמת ועורך דינה מכתב חדשות 2 - שקיבל את ההחלטה לפני שהדיון נערך. "זה מביך שעיתונאי יקריא לי את גזר הדין", אמר עורך דינה של המורשעת. השופט: מביע צער

היום בשעה 13:00 אמורה הייתה להגיע רות לייטנר אל בית המשפט השלום בת"א, על מנת לשמוע את גזר דינה בפרשה בה נאשמה כי במשך 20 השנים האחרונות היא התחזתה לרופאת שיניים.

אלא שתקלה לא ברורה בהנהלת בתי המשפט, גרמה להפצת גזר הדין לכלי התקשורת כבר בשעה 11:50, זאת ללא ידיעתה של הנאשמת ובא-כוחה. התקלה התבררה כאשר פנינו לעורך דינה של לייטנר, אלי כהן, כדי לברר אם לייטנר תסכים להתראיין לאחר מתן גזר הדין. במהלך השיחה עמו סיפרנו לו על גזר הדין שכבר פורסם, על אף שהדיון לא התקיים.

"אין כל ערך לשמיעת גזר הדין"

"אני המום, מעולם לא נתקלתי במקרה כזה שבו מפרסמים גזר עוד בטרם ניתן באולם בית המשפט", אמר עורך הדין כהן. "אני ניצב במצב מביך - שעיתונאי צריך להקריא לי את גזר הדין ובדרך הזו להודיע למרשתי".

עו"ד כהן ציין עוד כי "צריך לחקור את זה. זומנתי לדיון בשעה אחת יחד עם מרשתי, כשמקובל שבית משפט מקריא את גזר הדין וגוזר את הדין ולאחר מכן מתנהל דיון. להפתעתי הרבה, שמעתי בסביבות השעה 12:00 שהעניין כבר נגזר ופורסם, ועל כן אין כל ערך לשמיעת גזר הדין. התקשרו אלי כתבים, ובראשם כתב חדשות 2 גיא פלג והפתיע אותי".

"פעם ראשונה בתולדות בית המשפט הישראלי"

"זה קורה לי בפעם הראשונה, ולפי דעתי זה קורה בפעם הראשונה בתולדות בית המשפט הישראלי", הוסיף הפרקליט ההמום. "זה קשה מאוד היה למרשתי, גם בני משפחתה כואבים והמומים, גם מעצם גזר הדין וגם מהמעשה עצמו. אני אכנס לדיון, אכבד את בית המשפט – אבל אני רוצה לדעת מה קרה ואיך זה קרה".

אגב, בגזר הדין נכתב על ידי השופט מוקי לנדמן כי "ההחלטה ניתנה במעמד שני הצדדים".

בגזר הדין שהופץ מחדש לכלי התקשורת, אמר השופט מוקי לנדמן: "אני מביע את צערי על כך שבשל תקלה, פורסם גזר הדין היום בשעות הבוקר, טרם השמעתו".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק