העוזרת של ברק לא עזבה: כשיהיה לי כסף - אלך

וירג'יניה נבארו, שניקתה את ביתו של שר הביטחון ורעייתו נילי פריאל, הפרה את ההוראה שחייבה אותה לעזוב את הארץ - עד היום. בריאיון לחדשות 2 היא הביעה חשש מגירוש והבהירה: "אני לא חולמת להישאר עד סוף החיים שלי כאן"

ימים ספורים אחרי שסיימה להעיד במשפטה של מעסיקתה לשעבר, קיבלה וירג'יניה נבארו, עוזרת הבית של נילי פריאל ואהוד ברק את המכתב שפורסם אמש במהדורה המרכזית של חדשות 2 – שמורה לה לעזוב את הארץ עד היום. לפחות לפי שעה היא עדיין נמצאת כאן ולא מתכוונת לעזוב בקרוב.

היא סיפרה על חששותיה ועל המניעים שהובילו אותה להפר את הוראות הצו: "פתאום הגיעה משטרה. אמרו לי שיש לי מכתב. חשבתי ששוב יש משפט. אמרו לי שאני צריכה לעזוב את הארץ כי כבר נגמר המשפט ולא צריך אותך יותר".

על העתיד לבוא היא סיפרה בחשש: "אני ממש מפחדת, אבל מאמינה בעורך הדין החכם שלי". פרקליטהּ, עו"ד מרק קניבז'סקי, הצהיר כי "אנחנו, מבחינתנו, הולכים לעשות את כל מה שניתן כדי שמרשתי ומשפחתה יישארו בארץ. כידוע היא נמצאת בהיריון מתקדם בחודש השמיני. היא לא חשה בטוב".

עורכי דינה של נבארו טענו כי די בהריונה כדי שלא לגרשה מהארץ, וכעת מקווה עוזרת הבית לשעבר של שר הביטחון שלא "תזכה" לביקור של פקחי יחידת עוז ותוכל לשהות רק עוד קצת.

"אני לא מתכוונת להישאר בארץ. אני לא חולמת להישאר עד סוף החיים שלי כאן", היא הבהירה. "רציתי רק לעשות כסף. אם יהיו לי אפילו רק 20 אלף אני הולכת. זה מה שאני מעדיפה. לי אין כלום, בכלל".

לפני שבועיים: פריאל ביקשה לבטל את כתב האישום

נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, פנתה בתחילת החודש לבית המשפט לעבודה בתל אביב בבקשה לבטל את כתב האישום שהוגש נגדה בגין העסקת עובדת זרה לא חוקית, כך נודע לראשונה לחדשות 2.

פרקליטה של פריאל, עו"ד נבות תל-צור, העביר מסמך מפורט שבו טען כי ההליך הפלילי שהתנהל נגד רעייתו של שר הביטחון מהווה "אכיפה בררנית ושרירותית על יסוד שיקולים זרים, שכן במקרים דומים מקובל להטיל על הנאשם קנס מינהלי".

תל-צור טען עוד כי "לא יעלה על הדעת שדין הנאשמת, שהיא עקרת בית (כתיאורה של פריאל בפנייה שהוגשה לבית המשפט), מעדה לראשונה בחייה בהעסקת עובדת זרה לתקופה של כמה חודשים בביתה הפרטי ויהיה כדין סוחרי עובדים זרים שרומסים את החוק ברגל גסה למטרות רווח, תוך פגיעה במשק העבודה הישראלי".

עו"ד טען גם כי עצם הגשת כתב האישום, בהתחשב בנסיבות המקלות והושבתה על ספסל הנאשמים, היה "מעשה אפליה הדוקר את העין", כלשונו. הוא הדגיש כי מרשתו "חוזרת ומצהירה כי במקרה של ביטול כתב האישום, היא תישא בתוצאה העונשית המתחייבת".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק