רוצח ענת פלינר ז"ל נשלח ל-18 שנות מאסר

לאחר שהורשע בחודש נובמבר האחרון, גזר היום בית המשפט המחוזי בת"א 18 שנות מאסר על רוצחה של ענת פלינר, שהיה בן 15 בזמן הרצח. במקביל, התיר בית המשפט לפרסום את קלטת שחזור הרצח. הרוצח נעצר רק בשנת 2008, כשהסגיר את עצמו שנתיים לאחר מעשה הרצח

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 18 שנות מאסר על רוצחה של עו"ד ענת פלינר ז"ל. בנוסף, נגזר על הרוצח גם תשלום פיצויים בסך 200 אלף שקלים למשפחתה של פלינר.

ראש הרכב השופטים סברה כי יש לגזור על הרוצח 24 שנות מאסר, אך שני חברי ההרכב הנוספים קבעו בדעת רוב על עונש של 18 שנים בלבד. סנגוריו של הרוצח הודיעו כי אין בכוונתם לערער על העונש.

במקביל, התיר בית המשפט לפרסום את קלטת שחזור הרצח של פלינר. במהלך הקלטת מציג הרוצח קר הרוח את כל השלבים שהובילו לרצח - מהרגע שבו הגיע לביתה של פלינר ועד שנמלט מהמקום.

"הגעתי למקום הזה ודפקתי בדלת", אומר הרוצח בתחילת השחזור. "אמרתי לה שתוציא את כל הכסף שיש לה והיא הייתה בהלם", הוא נזכר. "היא לא הבינה מה קורה. רציתי רק להבהיל אותה ולכן הוצאתי סכין. היא נבהלה וצרחה וגם אני, ואז דקרתי אותה בסכין פעמיים בבטן", הוא מוסיף ואף מדגים באמצעות סכין מפלסטיק את שביצע.

"לא שמתי לב מה קרה איתה", הוא אומר בשחזור לשוטרים שמלווים אותו, ומיד לאחר מכן לוקח אותם בדרך שבה נמלט לאחר שדקר את פלינר.

דפק בדלת, התחזה לשכן - ודקר

בחודש נובמבר האחרון הורשע הרוצח במעשה, לאחר שהודה ברצח רק שנתיים אחרי שביצע אותו. במהלך הדיון המשפטי ניסו עורכי דינו לטעון כי לקה בנפשו בזמן הרצח ולכן לא היה יכול להבין את מעשיו, אך טענתם נדחתה. עוד דחו השופטים את הטענה כי הרוצח סבל מפיגור שכלי, זאת לאור חוות דעת שהתקבלו בעניינו.

הרצח בוצע בחודש אפריל 2006, כאשר הרוצח, אז בן 15, החליט לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון. כאשר דפק על דלת ביתה של עו"ד פלינר, מצויד בזוג כפפות ובסכין קומנדו, שאלה אותו הנרצחת לזהותו, וזה השיב: "אני השכן".

כאשר פתחה פלינר את הדלת, איים עליה הרוצח באמצעות כלי הנשק שבידו ולאחר מכן דקר אותה פעמיים ונמלט מהמקום. בזמן הרצח שהו שני ילדיה של פלינר בבית והם אלו שהזעיקו את המשטרה ואת מד"א.

התגלה בעזרת ניתוח הדי-אן-אי

עו"ד ענת פלינר ז"ל (חדשות 2)
לפני כשנה וחצי הודיעה המשטרה כי פענחה את תעלומת הרצח של עו"ד פלינר, כאשר עצרה את הצעיר. עוד לפני כן, במרץ 2008 עצרה המשטרה את הרוצח, אז עדיין נער, לאחר שנחשד כי גנב קטנוע. מדגימות הדי-אן-אי שנלקחו ממנו אז התברר כי ככל הנראה הוא האחראי לרצח. דגימת הדי-אן-אי היוותה את פריצת הדרך לפענוח הפרשה, ובהמשך הודה הרוצח במיוחס לו.

כחודש לאחר שנעצר נפתח משפטו של הרוצח. שלושה מבני משפחת פלינר הורשו להיות נוכחים בדיון, לאחר שביקשו זאת מבית המשפט, למרות שהדיון התנהל בדלתיים סגורות. במהלך הדיון ביקש הרוצח סליחה מבני משפחת פלינר.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק