הבוקר ייגזר דינו של רוצח עו"ד ענת פלינר ז"ל

לאחר שהורשע בחודש נובמבר האחרון, צפוי היום רוצחה של עו"ד ענת פלינר לעמוד בפני עונש מאסר ממושך. בהכרעת הדין דחו השופטים את טענת עורכי דינו של הרוצח כי לקה בנפשו בעת המעשה וכי הינו סובל מפיגור שכלי

בית המשפט המחוזי בתל אביב יגזור הבוקר בשעה 11:30 את עונשו של הצעיר שהורשע ברצח עורכת הדין ענת פלינר ז"ל לפני למעלה מחמש שנים. הפרקליטות דרשה להטיל על הצעיר עונש מאסר ממושך.

בחודש נובמבר האחרון הורשע הרוצח במעשה, לאחר שהודה ברצח רק שנתיים אחרי שביצע אותו. במהלך הדיון המשפטי ניסו עורכי דינו לטעון כי לקה בנפשו בזמן הרצח ולכן לא היה יכול להבין את מעשיו, אך טענתם נדחתה. עוד דחו השופטים את הטענה כי הרוצח סבל מפיגור שכלי, זאת לאור חוות דעת שהתקבלו בעניינו.

דפק בדלת, התחזה לשכן - ודקר

הרצח בוצע בחודש אפריל 2006, כאשר הרוצח, אז בן 15, החליט לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון. כאשר דפק על דלת ביתה של עו"ד פלינר, מצויד בזוג כפפות ובסכין קומנדו, שאלה אותו הנרצחת לזהותו, וזה השיב: "אני השכן".

כאשר פתחה פלינר את הדלת, איים עליה הרוצח באמצעות כלי הנשק שבידו ולאחר מכן דקר אותה פעמיים ונמלט מהמקום. בזמן הרצח שהו שני ילדיה של פלינר בבית והם אלו שהזעיקו את המשטרה ואת מד"א.

עו"ד דנה פוגץ' מהקריה האקדמית אונו, המייצגת את משפחתה של פלינר, אמרה לעיתון "ישראל היום" כי בעקבות קביעת בית המשפט אין מניעה לגזור על הנאשם מאסר עולם "למרות היותו קטין בזמן ביצוע המעשה", כך לדבריה.

התגלה בעזרת ניתוח הדי-אן-אי

לפני כשנה וחצי הודיעה המשטרה כי פענחה את תעלומת הרצח של עו"ד פלינר, כאשר עצרה את הצעיר. עוד לפני כן, במרץ 2008 עצרה המשטרה את הרוצח, אז עדיין נער, לאחר שנחשד כי גנב קטנוע. מדגימות הדי-אן-אי שנלקחו ממנו אז התברר כי ככל הנראה הוא האחראי לרצח. דגימת הדי-אן-אי היוותה את פריצת הדרך לפענוח הפרשה, ובהמשך הודה הרוצח במיוחס לו.

כחודש לאחר שנעצר נפתח משפטו של הרוצח. שלושה מבני משפחת פלינר הורשו להיות נוכחים בדיון, לאחר שביקשו זאת מבית המשפט, למרות שהדיון התנהל בדלתיים סגורות. במהלך הדיון ביקש הרוצח סליחה מבני משפחת פלינר.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק