העובדת הזרה של אהוד ונילי תגורש

העובדת הזרה הלא חוקית שהועסקה אצל בני הזוג נילי פריאל ואהוד ברק, וירג'יניה נבארו, נדרשת לעזוב את ישראל מחר. רשות האוכלוסין שלחה לה מכתב היום, שמתריע בפניה שעליה לעזוב את ישראל בתוך 24 שעות

עכשיו זה רשמי: וירג'יניה נבארו, עוזרת הבית של אשת שר הביטחון, נילי פריאל-ברק, חוזרת הביתה. חמישה ימים לאחר הרגע שבו העידה נגד המעסיקה שלה לשעבר בבית הדין לעבודה, קיבלה וירג'יניה מכתב מרשות האוכלוסין שמורה לה לעזוב את הארץ בתוך שבוע. תאריך העזיבה הוא מחר.

וזהו נוסח המכתב כפי שהגיע לידי חדשות 2: "בהמשך לצו ההרחקה שהוצא נגדך נבקש להודיע לך שהינך שוהה בישראל שלא כדין ועלייך לצאת את ישראל לא יאוחר מהתאריך ה-26.7, כלומר מחר".

עורך דינה, מארק קניז'בסקי, אמר היום לחדשות 2 שווירג'יניה נמצאת בחודש השביעי להריונה ושלגרש אותה מישראל הוא פשוט מעשה לא הומניטרי.

לפני שבועיים: פריאל ביקשה לבטל את כתב האישום

נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, פנתה בתחילת החודש לבית המשפט לעבודה בתל אביב בבקשה לבטל את כתב האישום שהוגש נגדה בגין העסקת עובדת זרה לא חוקית, כך נודע לראשונה לחדשות 2.

פרקליטה של פריאל, עו"ד נבות תל-צור, העביר מסמך מפורט שבו טען כי ההליך הפלילי שהתנהל נגד רעייתו של שר הביטחון מהווה "אכיפה בררנית ושרירותית על יסוד שיקולים זרים, שכן במקרים דומים מקובל להטיל על הנאשם קנס מינהלי".

תל-צור טען עוד כי "לא יעלה על הדעת שדין הנאשמת, שהיא עקרת בית (כתיאורה של פריאל בפנייה שהוגשה לבית המשפט), מעדה לראשונה בחייה בהעסקת עובדת זרה לתקופה של כמה חודשים בביתה הפרטי ויהיה כדין סוחרי עובדים זרים שרומסים את החוק ברגל גסה למטרות רווח, תוך פגיעה במשק העבודה הישראלי".

עו"ד טען גם כי עצם הגשת כתב האישום, בהתחשב בנסיבות המקלות והושבתה על ספסל הנאשמים, היה "מעשה אפליה הדוקר את העין", כלשונו. הוא הדגיש כי מרשתו "חוזרת ומצהירה כי במקרה של ביטול כתב האישום, היא תישא בתוצאה העונשית המתחייבת".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק