המדינה: להחמיר עונשו של אדם שהרג כלב

איל פוזנר השליך כלב מהחלון וגרם למותו, תקף את בת זוגו עם סכין וקרע את בגדיה. אחרי שהורשע, נגזר על פוזנר מאסר על תנאי בלבד ובית המשפט חייב אותו בפיצוי כספי. פעילי זכויות בעלי חיים התרעמו על העונש הקל והקימו קול מחאה. הפרקליטות קיבלה את המחאה וערערה לבית המשפט, בבקשה למאסר בפועל

זרק כלב מהחלון. ארכיון (חדשות 2)

בעקבות מחאה ציבורית של פעילי זכויות בעלי חיים, ערערה פרקליטות מחוז תל אביב על גזר הדין שניתן לאיל פוזנר, שהורשע בעבירות של הריגת בעל חיים, תקיפת בת זוג והיזק במזיד. על פוזנר נגזר העונש הקל יחסית של מאסר על תנאי וקנס כספי בסך חמשת אלפים שקל.

פוזנר הורשע בזריקת כלבה של זוגתו של מחלון המרפסת אשר גרמה למותו של הכלב וכן בדחיפת בת זוגו וקריעת בגדיה באמצעות סכין. בית המשפט הטיל עליו מאסר על תנאי וקנס בסך אלף שקל ופיצוי למתלוננת בסכום של ארבעת אלפים שקל.

בעקבות המחאה, השתכנעה הפרקליטות כי העונש שנגזר על פוזנר קל למדי, "לאור אכזריות מעשיו של המורשע וכן בשל הצורך בהגברת ענישה בעבירות התעללות בבעלי חיים", לטענתה. לפיכך פנתה הפרקליטות לבית המשפט בבקשה להחמיר בגזר דינו ולהטיל עליו עונש מאסר בפועל וכן פיצוי כספי גבוה יותר עבור המתלוננת.

בערעור שהגישה לבית המשפט הסבירה הפרקליטות כי "באיזון בין האינטרסים, בין הצורך למגר את תופעת ההתעללות בחיות, והצורך בשמירה על רף מוסריות גבוה כראוי לחברה מתוקנת, לבין נסיבותיו האישיות של המשיב, יש להעדיף את ההגנה על המוסריות ועל מיגור תופעת ההתעללות בבעלי חיים".

עוד הוסיפה הפרקליטות בערעורה כי מעשיו של פוזנר הם "סטייה מהותית מאותו אורח חיים נורמטיבי שניהל עד כה. סטייה שמחייבת ענישה ראויה ומרתיעה דיה", ולכן פנתה הפרקליטות לבית המשפט בפנייה להחמרת עונשו של פוזנר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק