3 קטינים הפכו נער ל"עבד מין" בבית מעצר

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע היום כי 3 נערים בני 15-17 מהצפון ביצעו התעללות מינית חמורה בנער ששהה עמם במעצר. השלושה גררו את הנער לחצר בית המעצר קישון, שם ביצעו בו מעשי סדום וחוררו את אוזנו באמצעות כבל חשמלי כדי לסמנו כעבד שלהם. בשל חוק הנוער, לא ניתן להרשיע בשלב זה את הנאשמים מפאת היותם קטינים

אונס בבית המעצר (חדשות 2)

לפני כשנה וחצי התלונן נער שהיה אז בן 17 כי שלושה נערים אחרים בני 17 ו-15 תקפו אותו מינית בבית המעצר קישון וביצעו בו מעשי סדום, כל זאת במהלך טיול בחצר בית המעצר. בית המשפט המחוזי בחיפה קבע היום כי שלושת הנאשמים הקטינים אכן ביצעו את המעשים המיוחסים להם, אך למרות זאת בשלב זה לא ניתן להרשיעם.

תחילת הפרשה החמורה בחודש נובמבר 2009, כשאחד הנערים תקף את המתלונן בפניו באגרופים. בהמשך כל השלושה הובילו את הנער לתא שירותים שנמצא בחצר בית המעצר, שם הפשיטו אותו וביצעו בו מעשי סדום למרות שזה התחנן שיפסיקו. ככל הנראה הנערים התוקפים, המתגוררים בכפר מכר, בחדרה ובחיפה, הכירו זה את זה בבית המעצר.

לשלושת הנאשמים יוחסו עבירות של מעשה סדום בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט במסגרת שהותם בבית המעצר קישון. על פי חוק הנוער לא ניתן להרשיע בשלב זה את הנאשמים מפאת היותם קטינים, אלא רק לקבוע כי בצעו את העבירות המיוחסות להם בכתב האישום. לאחר קבלת תסקיר קצין מבחן ניתן יהיה להרשיע את הנערים התוקפים.

סימנו את הנער כעבד באמצעות כבל חשמלי באוזנו

מכתב האישום עולה כי גם לאחר שהראשון סיים לבצע את המעשים, המשיכו שני הנערים האחרים לפי התור להתעלל בנער, כאשר השניים הנותרים אוחזים את המתלונן על מנת שלא יזוז. לאחר מכן, אחד הנערים התוקפים לקח כבל חשמלי וחוררו באמצעותו את אוזנו הימנית של המתלונן. הם "הורו למתלונן להשאיר את הכבל באוזנו ואמרו לו שכך הוא מסומן כעבד שלהם", נכתב בכתב האישום.

למרות שהנאשמים כפרו בהאשמות, בית המשפט המחוזי קבע כי הנאשמים בצעו את כל העבירות שיוחסו להם בכתב האישום. בהחלטת השופטים נכתב כי "עדותו של המתלונן הכילה אומנם לעיתים סתירות , ואולם אין המדובר בפגמים מהותיים שיש בהם כדי להאפיל על תיאורם המלא של דבריו ולפגוע בגרעין גרסתו".

השופטים הוסיפו והבהירו כי בתיק קיימות ראיות "חיצוניות" נוספות התומכות בגרסתו של המתלונן והמהוות חיזוק ואף סיוע לה כגון החבלות בגופו, מצבו הנפשי לאחר האירוע וראיות הנוגעות להתנהגותם המפלילה של הנאשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת