15 שנות מאסר לדוקר רועי ברינג ז"ל

סוף לפרשת דקירתו למוות של רועי ברינג בינואר 2010: לאחר שהורשע בהריגה במסגרת הסדר טיעון, גזר היום ביהמ"ש המחוזי בתל אביב 15 שנות מאסר בפועל על אביב בן בסט. בן בסט סיפר כי בקטטה שהתפתחה באולם אירועים, ואותה ניסה ברינג ז"ל לסיים, דקר אותו באמצעות סכין מטבח

בן בסט בבית המשפט. בתמונה הקטנה: רועי בר (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 15 שנות מאסר בפועל ועוד שנת מאסר על תנאי, למשך שלוש שנים, על אביב בן בסט שהורשע בהריגתו של רועי ברינג ז"ל, לפני כשנה באולם אירועים בפתח תקווה. בן בסט ישלם, כמו כן, 200 אלף שקלים למשפחתו של ברינג.

בחודש מאי האחרון נחתם הסדר טיעון בפרשה, במסגרתו הודה בן בסט בהריגה בלבד ולכן לא הורשע ברצח. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגזור על בן בסט, מי שלקח את חייו של אב לפעוט בן שנתיים ולתינוק שנולד שבועיים קודם לכן, עונש של 15 שנות מאסר - והבקשה התקבלה.

לקח סכין מטבח - ודקר למוות

בינואר 2010 התפתחה קטטה בתוך אולם האירועים, במהלכה סטר אחד האורחים לאורח אחר בשל ויכוח שפרץ ביניהם.

קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים. ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות".

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה בן 20, הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי במהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של בן בסט, הוא טען כי במהלך הקטטה חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראייה. בראיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי סיפרה אז על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק