השב"ס לבניזרי: "שמור על קצב"

אם יידחה ערעורו בבית המשפט העליון בעוד כשלושה שבועות, צפוי קצב לרצות את שבע שנות מאסרו באגף התורני בבית הכלא "מעשיהו", שם גם כלוא השר לשעבר שלמה בניזרי. עיתון "הארץ" דיווח כי קצינים בשירות בתי הסוהר הביעו חשש שקצב יפגע בעצמו וביקשו מבניזרי, שנחשב לבכיר באגף, לסייע בקליטתו בכלא

קצב ובניזרי. יחד באגף? (חדשות 2)

בניזרי ישמור על קצב? קצינים בכירים בשירות בתי הסוהר ביקשו לאחרונה מהשר לשעבר שלמה בניזרי המרצה עונש מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד והפרת אמונים, לסייע בקליטתו של הנשיא לשעבר משה קצב, אם ייכלא בכלא מעשיהו. כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

לפי הדיווח, בשב"ס חוששים שתחושת ההשפלה שעלול קצב לחוש בשבועות הראשונים לכליאותו, עלולה לגרום לו לפגוע בעצמו. התא המיועד לו באגף התורני ב"מעשיהו" עבר שינויים לקראת קליטתו של הנשיא לשעבר.

בין השאר הותקנו מצלמות אבטחה ונעשו שינויים בשירותים ובמקלחת כך שהם יהיו אטומים רק בחלקם והסוהרים יוכלו לפקח עליו. עם זאת פרטיותו תישמר ככל האפשר.

הערעור שהגיש קצב על ההרשעה באונס ועל גזר דינו, שבע שנות מאסר בפועל, יגיע בקרוב לדיון בבית המשפט העליון. אם הוא יידחה, צפוי קצב להיכלא יחד עם בניזרי בכלא מעשיהו.

בניזרי, לפי ה"ארץ", מוקף באגף באסירים הלומדים איתו תורה וזוכה למעמד גבוה. בשב"ס מעוניינים שאנשיו של בניזרי יהיו צמודים לנשיא לשעבר ויסייעו למנוע ניסיונות שלו לפגוע בעצמו.

קצב בעדותו: "זה מזוויע, זה לא אני" 

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר אתמול לפרסם את עדות ההגנה של הנשיא לשעבר משה קצב במשפטו, במהלכה הוא דוחה לחלוטין את תלונותיהן ועדויותיהן של המתלוננות נגדו - זאת כשלושה שבועות לפני תחילת הדיון בערעורו של קצב, שנידון לשבע שנות מאסר בגין שני מעשי אונס.

"צריך לעבור את זה. סוף סוף מישהו שומע אותי", פתח קצב את עדותו. "אחר כך יהיה החלק הקל, זה החלק הקשה, בניגוד למה שאתם חושבים". לאחר מכן פנה לדחות את האישומים נגדו. "א' ממשרד התיירות הייתה אובססיבית ביחס לכל הבנות שנכנסו אליי", העיד קצב. "במשך 40 שנה בחיים הציבוריים והפוליטיים - אף לא פעם אחת, שום תלונה, שום טענה, שום אמירה, שום רמז על הטרדות מיניות".

"לא הייתה שום 'מלכודת דבש' ל-א'", טען קצב. "מלכודת דבש יכולה להיות כשאני מבטיח למישהי עתיד, נותן לה מעמד בכיר, שאני מעדיף אותה על פני אחרים, שאני לוקח אותה לסיורים בחו"ל...והיא לא קיבלה ממני שום דבר".

"לא היה שום פלירט", טען קצב בהתייחסו ל-א' ממשרד התחבורה. "בשום פנים ואופן, חס וחלילה. קצה הציפורניים שלי לא נגע". הוא דחה את הטענות כי שלף את איבר מינו במהלך השיחות בין השניים: "זה לא היה ולא נברא. זה מזוויע, זה לא אני. מעולם, מעולם לא הייתי מעלה על דעתי שמישהו יאמר דבר כזה. כל כך זוועתי, פשוט חולנית".

תלונתה של א' ממשרד התחבורה בסופו של דבר לא נכנסה לכתב האישום - בגלל חוק ההתיישנות. "מעולם לא נגעתי באיברים האסורים שלה. לא בחזה ולא במקומות אחרים", טען קצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת