החוקר החשוד בפרשת קצב: שוטר שהורשע בפלילים

בית המשפט התיר בצהריים לפרסם את פרטיו של אחד משני החוקרים החשודים שנשלחו למקורביה של א' ממשרד התיירות: דני ויג, בן 49 מהקריות, ששירת בעבר ביאחב"ל וסולק מהמשטרה בשל הרשעות בפלילים. "המטרה הייתה לדעת מהם עיסוקיה של א', לא יותר מזה", הוא טען בשבוע שעבר בראיון. "שמי הטוב הולך לפניי"

דני ויג, בן 49 מהקריות, הוא אחד משני החוקרים הפרטיים החשודים שנשלחו על ידי בני משפחתו של משה קצב כדי להוציא מידע ממקורביה של א' ממשרד התיירות - כך הותר היום לפרסום.

ויג עוסק בחקירות מזה שנים רבות, אך הוא אינו בעל רישיון לחקירות פרטיות. ויג עובד כ"מדובב" מזה שנים ארוכות, והוא נחשב לאחד המדובבים הטובים בשוק, זאת בעקבות שירותו הצבאי וכן שירותו כמדובב ביאחב"ל.

"רב נוכל שלא נרתע מלזייף מסמכים"

עם זאת, ויג סולק מהמשטרה בעבר בעקבות הרשעתו בארבע פרשות פליליות שונות, ובית המשפט הגדיר אותו כ"רב נוכל".  השופטים כתבו אז על האיש כי הוא "אדם שאינו נרתע מלהעליל עלילות כזב ולהכפיש בעלי תפקידים שונים, ולא נרתע מלזייף מסמכים כדי לגבות את שקריו בראיות מזויפות".

לאחר שהורשע באחת הפרשות, ציין בית המשפט: "הוא העליל על שופטים כי קיבלו שוחד, זייף מסמכים כך שנחזו כהפקדות כספיות של עורכי דין לחשבונות שופטים וזייף מסמכים של משטרת ישראל". בתגובה מסר עורך דינו של ויג: "עברו הפלילי של הלקוח שלי אינו רלוונטי לפרשה הנוכחית".

ויג בתגובה: "נעשה פה עוול גם לי וגם לבעל המשרד"

בשבוע שעבר, יום לאחר התרת הפרשה לפרסום, התראיין ויג לגלי צה"ל וניסה להסביר את השתלשלות העניינים. "השיחה שקיימתי עם בעלה של א' לא הייתה במטרה להגיע אליה", אמר החוקר. "המטרה הייתה לקבל מידע על כל מיני דברים שלא במסגרת התיק שמתנהל ולא במסגרת עדותה. המטרה הייתה לדעת מהם עיסוקיה בגדול. בלי קשר להליך הפלילי, חשוב לדעת מה היא עושה. שם המשחק הוא מידע".

לאחר מכן הדגיש ויג: "בטח לא אני ובטח לא בעל משרד החקירות לא ניסו לאיים ולא להדיח עד - אחרת לא היינו משוחררים ללא תנאים מגבילים. לא הייתה שום הטרדה, שום שיבוש ושום ניסיון להדיח".

"אני בתפקידי כמדובב אמור להביא את תמונת המציאות", המשיך החוקר. "אין פה שום דבר שיכול לשנות מציאות. מדובר במשרד חקירות מצויין, הטענות של המשטרה הן סרק ואין בהן ממש. נעשה פה עוול גם לי וגם לבעל המשרד. אם זה לא היה משה קצב - לא היה את כל הסיקור הזה".

לאחר מכן פנה ויג והשיב לטענות לפיהן הוא בעל עבר פלילי. "שמי הטוב הולך לפניי", טען בראיון. "עשיתי את עבודתי בצורה טובה ומדוייקת, אני בין המדובבים הטובים בארץ. את חובי לחברה שילמתי לפני הרבה מאוד שנים ואין לזה שום קשר לנושא התיק הזה. לבוא ולשרבב את זה לכל פעולה לגיטימית שאדם עושה - זו הוצאת לשון הרע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת