הורשע בעבירות מין ונשלח לעבודות שירות

סמי לוי, מ"מ ראש עיריית חדרה לשעבר, הורשע בשבוע שעבר בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה, בניסיון תקיפה וכן בעבירות בתחום טוהר המידות הציבורי. הבוקר גזר עליו בית המשפט המחוזי בחיפה 6 חודשי עבודות שירות ותשלום פיצויים בסך 25 אלף שקלים ל-3 מתלוננות במסגרת הסדר טיעון, לאחר שמכתב האישום הוצאו עבירות של אונס

סמי לוי, לשעבר ממלא מקום ראש עיריית חדרה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר שישה חודשי עבודות שירות ותשלום פיצויים בסך 25 אלף שקלים על סמי לוי, מי שהיה ממלא מקום ראש עיריית חדרה. עוד נקבע כי במעשיו של לוי קיים קלון, דבר אשר ימנע ממנו לשמש בתפקידים ציבוריים בעתיד.

לוי הורשע בשבוע שעבר על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בשני סעיפים של בעילה אסורה בהסכמה, ניסיון תקיפה, מרמה והפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח משרתו. בתחילה נאשם לוי באונס, אך סעיף זה הומתק כחלק מהסדר הטיעון.

בהחלטתו ציין השופט כי אישר את הסדר הטיעון נוכח הקשיים הראייתיים שבתיק. "ראוי לציין כי העבירות שבביצוען הורשע הנאשם נמנות על העבירות המשחיתות את השירות הציבורי ויש להילחם בהן כדי להבטיח את תקינות עבודת השלטון ומתן יחס ראוי לאזרח", כתב השופט רון שפירא בגזר הדין.

באשר להטלת הקלון, ציין השופט: "מדובר בניצול של כוח ומשרה, שהופקדו בידי ממלא התפקיד, על ידי ציבור שנתן בו אמון. ממלא התפקיד הפר את האמון שניתן בו וניצל את הכוח שהופקד על ידו כדי לשרת את הציבור באופן הפוגע בציבור. בכך יש קלון".

לוי נעצר בחודש ינואר האחרון לאחר שהצטברו חשדות רבים נגדו. בכתב האישום המקורי הופיעו חשדות נגד חמש נשים שונות, אך כאמור, שתיים מהן הוצאו מכתב האישום המתוקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת