אלי רייפמן קיבל 6 מיליון דולר במרמה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את אלי רייפמן, מייסד חברת "אמבלייז", בעבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף ושימוש במסמך מזויף, במטרה לגייס 6.3 מיליון דולר. בעבר ישב רייפמן בכלא שלוש פעמים בגין ביזיון בית המשפט

רייפמן. הורשע במרמה ובזיוף (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את אלי רייפמן, מייסד חברת "אמבלייז" בעבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף ושימוש במסמך מזויף.

השופט דוד רוזן קבע כי בשני מקרים שונים קיבל רייפמן במרמה 6.3 מיליון דולר, כאשר לקח הלוואות של מיליוני דולרים משתי חברות השקעות בחו"ל, והמציא למלווים מסמכים מזויפים כמי שיש לו ביטחונות של מניות "אמבלייז" השייכות לו.

ישב בכלא שלוש פעמים בגין ביזיון בית המשפט

"הוכח כי רייפמן קיבל מיליוני דולרים מחברת ווינטון (WINTON CAPITAL HOLDINGS) ומקרן Double U , על סמך מצג השווא אותו הציג בפניהן, לפיו הוא מחזיק בבעלותו ובשליטתו סך של כ-9 מיליון מניות חברת אמבלייז", קבע השופט.

במרס 2009 הוצא צו כינוס נגד רייפמן, ובהמשך דחה ביהמ"ש העליון את בקשתו לבטל את הצו. לאחר הוצאת הצו הורתה שופטת המחוזי בת"א ורדה אלשיך לרייפמן להעביר את מניותיו באמבלייז לרשותו של המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז. רייפמן סירב וטען כי הוא אינו יכול לעשות כן מכיוון שהמניות כבר לא בשליטתו, אלא מוחזקות בעבורו על-ידי נאמנים. בעקבות סירובו, ישב רייפמן בכלא שלוש פעמים בגין ביזיון בית המשפט.

לפי גרסתו של רייפמן, הוא נהנה הקצה של כ-39 מיליון מניות של אמבלייז, המוחזקות עבורו בנאמנויות עיוורות. מנגד, טוענים קברניטיה של אמבלייז כיום, כי לאור הסתבכותו של רייפמן בחובות החל כ-2006 ואילך, כבר מזה מספר שנים, אין הוא זכאי עוד למניות כלשהן של אמבלייז, כך שהנאמנים המופיעים בספרי החברה אינם מחזיקים במניות אלה לטובת רייפמן, אלא לטובתם של נהנים אחרים.

רייפמן מיוצג בידי עורכי הדין אלקנה לייסט וניר רהט מהסניגוריה הציבורית. את המדינה מייצגת עו"ד ענבר פלש מפרקליטות מחוז תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת