צפו: חקירתה המלאה של מזל בר אושר

מחקירתה המלאה של מזל בר אושר במשטרה, שהורשעה ברצח שכנתה טלי עטר והריגת התינוק שבבטנה ונידונה ל-24 שנות מאסר, עולה דמות תקיפה, אך כזו שמסרבת לקחת אחריות. "אם הייתי מתכוונת לדקור אותה, הייתי יורדת", היא אומרת לחוקרת המשטרה - כשהיא צועקת ובוכה במהלך החקירה

מזל בר אושר אולי נשלחה ל-24 שנות מאסר בפועל על רצח שכנתה טלי עטר והריגת התינוק שהיה ברחמה, אך הסיפור עוד רחוק מלהישכח. הבוקר אנחנו מציגים את התיעוד המלא מחקירתה של בר אושר במשטרה, סמוך למעשה הרצח, שם היא מתעמתת עם החוקרת ומסרבת לקחת אחריות על מעשיה.

"זה לא היה אחד מול אחד. זה היה כמה מול אחד. הם היו כמה אנשים מולי", מנסה בר אושר לטעון בתחילת החקירה, אך החוקרת לא משתכנעת. "אני אומרת לך שאת לא סתם בחרת בסכין. את ירדת למטה כדי לדקור את טלי בכוונת תחילה", מקשה החוקרת.

"לא, זה לא היה ככה. אם הייתי מתכוונת לדקור אותה, הייתי יורדת מתי שהיא אמרה לי לרדת ואיימה על הילדים שלי", עונה בר אושר לחוקרת. "מזמן כבר התייאשתי מזה שהיא הופכת לי דברים מתחת לבית. באותו הזמן כבר הייתי דוקרת אותה. הייתי יכולה ללכת אליה ולתת לה מכות", היא מוסיפה.

במהלך חקירתה, מודה בר אושר כי ייחלה למותה של עטר. "אמרתי לעצמי - הלוואי שמישהו יהרוג את האישה הזאת, אבל לא חשבתי שאני אעשה זאת", היא אומרת. "רציתי שהשם ישלה לה על הרע שהיא עושה. התפללתי לאלוהים 40 יום שמישהו יבוא ויהרוג אותה. קראתי פרקי שירה בשביל זה מתהילים", היא מוסיפה.

"ידעתי שאם אני אדקור אותה, יהיו לי בעיות והילדים שלי יורחקו ממני", אומרת בר אושר לחוקרת, ולא מגלה אפילו רגש אחד של בושה. "אם היא הייתה בהיריון מתקדם, אז למה היא התגרתה בי? למה היא איימה על הילדים שלי? למה היא רצתה לתקוף אותי? אישה בהיריון מאיימת על הילדים?", היא מטיחה בחוקרת. "אישה בהיריון צריכה לשבת בבית אם יש לה כאבים. היא לא צריכה לצאת ולהשתולל", היא צועקת.

"אני אמרתי לה שאפתח לה את הבטן, אבל לא התכוונתי", מנסה בר אושר לטעון. "ירדתי רק כדי להבהיל את הילדים. אם הייתי רוצה לפגוע בבטן, הייתי פוגעת לה ישר בבטן. חתכתי לה את הידיים", היא טוענת.

את שיחותיה עם מוקדי החירום, שבה הוקלטה מנבלת את פיה, מסבירה בר אושר בחקירה כלחץ. "רציתי שהמשטרה תבוא כמה שיותר מהר", היא אומרת. "בפעם הראשונה דיברתי בעדינות. מי שסובל כמוני 10 חודשים בסופו של דבר משתולל", היא מסייגת.

שחזור הרצח של טלי עטר באשדוד

ביום רביעי האחרון שודר במהדורה המרכזית קטע מאותו היום שבו נרצחה טלי עטר בדקירות סכין קטלניות. השחזור, שאת תיעודו הבאנו, כאמור, לראשונה, נערך ביוני אתשקד, פחות מיממה אחרי התקרית האלימה. השעה הייתה 5:00 לפנות בוקר כשבר-אושר הגיעה מלווה בשוטרים אל זירת הרצח שבה שמה קץ לחייה של עטר - שהייתה בחודש השמיני להריונה.

מול השוטרים היא גוללה בקור רוח את הדקות שלפני הטרגדיה: "טלי נתנה לי סטירה חזקה. הייתה בכיוון להיכנס לבית ואמרה שתהרוס את כל החפצים שלי. היא הייתה ככה עם שתי ידיים שכאילו באה לתקוף אותי, אז באתי מהר לפה. היו שני סכינים שקניתי. שלפתי את היד שלי, מיששתי איפה הסכינים ורציתי לאיים עליה".

לחוקרים שמולה היא ניסתה בר-אושר להסביר איך ייתכן שסכסוך שכנים סתמי הסתיים באותו אסון כפול, והתקשתה לספק הסברים כשנשאלה מדוע החזיקה בדירתה את אותם שני סכינים שעליהם דיברה. היא הניפה אחד מהם בשחזור ותיארה: "לקחתי סכין ועשיתי ככה, ככה עמדתי. הם ראו את הסכין והתחילו לברוח. אני ירדתי אחריהן".

"ידעתי שהיא תחבוט בי אז חתכתי אותה"

באותו השלב, ליוו החוקרים את בר-אושר לכניסה לבניין - שם ממש דקרה את שכנתה. "היא הוציאה משהו מהפח הזה, משהו עגול והסתירה ככה", תיארה בר-אושר - ונשאלה על-ידי החוקרים: "ראית מה היא הוציאה? ראיתי משהו עגול ודוקרני ואיפה היא מחזיקה את זה?".

בר-אושר השיבה: "מאחורי הגב. היא ידעה שיש לי סכין והיא מתקרבת אליי. ידעתי שהיא עומדת לחבוט בי אז אני חתכתי את היד הזאת והזאת. היא המשיכה עוד להתקרב ויש לה כוח. את הסכין שלי היא מנסה להכניס לי".

בר-אושר טענה בשחזור כי דקרה את עטר רק בידייה בניסיון לשכנע כי מדובר היה בהגנה עצמית וטו לא, אבל המציאות התבררה שונה לחלוטין. טלי עטר נדקרה באכזריות לפחות שמונה פעמים בכל חלקי גופה, אך במיוחד לאורך בטנה.

למרות זאת, המשיכה בר-אושר להתעקש כי הצדק עמה: "לא חתכת אותה בעוד מקום בגוף?", שאל החוקר - והיא השיבה: "אני לא יודעת. אחרי זה היא הלכה לכיוון הזה ונפלה".

האזינו: השיחה למשטרה לפני הרצח

בימים האחרונים פורסמו שיחות הטלפון המצמררות בהן נשמעת הרוצחת מזהירה את מוקדנית המשטרה: "אני הולכת לדקור אותה".

בשיחת טלפון שערכה מזל בר אושר עם המוקדנית לפני הרצח המזעזע, נחשפים הרגעים שהובילו לאירוע. "יש לי פה בעיות עם השכנה. אני התקשרתי למשטרה בבוקר, אף אחד לא הגיע", אומרת בר אושר. "היא מאיימת עלי. אני הולכת לדקור אותה אני הולכת לדקור אותה עכשיו אני הולכת לפתוח לה את הבטן", מזהירה השכנה את המוקדנית.

מוקדנית מיהרה לנסות לפייס את בר אושר: "תירגעי, תדברי יפה דבר ראשון, בלי קללות. מה היא עשתה לך?". בתגובה עונה בר אושר: "כל הזמן מאז שאני פה היא שופכת לי שטויות פה בבית על המדרגות. אנחנו כל הזמן מנקים ...כל הזמן או אני או השכנה הרוסייה. כל הזמן אנחנו מנקים פה".

תוך כדי השיחה מתפרצת שוב בר אושר: "היא ממשיכה עם הפיפי ממשיכה עם הקפה. אתם לא באים אני דוקרת אותה, אני אפתח לה את הבטן!". מוקדנית המשטרה ממהרת ועונה: "אשלח לך ניידת אבל אל תצעקי ואל תקללי. אני שולחת לך ניידת תרגעי. תישארי בבית, טוב?", אך המשטרה כידוע, הגיע מאוחר מידי.

רגעים לאחר שתקפה בר אושר את עטר, שהיתה בהיריון מתקדם, מיהרה שכנה נוספת שהיתה עדה למחזה המחריד להזעיק צוות מד"א. בהקלטת השיחה נשפך אור על הרגעים שמיד לאחר הדקירה. "תזמיני בבקשה מהר אמבולנס ומשטרה לאישה בהיריון שחתכו אותה עכשיו", אומרת השכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת