בלעדי: כך שיחזרה מזל בר-אושר את רצח טלי עטר

אחרי שהורשעה ברצח שכנתה ובהריגת התינוק שנשאה ברחמה, פורסם לראשונה במהדורה המרכזית שחזור סכסוך השכנות המזעזע שהסתיים בטרגדיה הקשה ביוני אשתקד. צפו בתיעוד הרוצחת עם החוקרים

מזל בר-אושר נשלחה לאחרונה ל-24 שנים מאחורי סורג ובריח אחרי שהורשעה ברצח שכנתה טלי עטר ז"ל ובהריגת עוברה שמת - כמו אמו - מדקירות הסכין הקטלניות. הערב פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 2 תיעוד בלעדי וראשון של שחזור תגרת השכנים הקטלנית באשדוד, לפני כשנה.

השחזור, שאת תיעודו הבאנו, כאמור, לראשונה - נערך ביוני אתשקד - פחות מיממה אחרי התקרית האלימה. השעה הייתה 5:00 לפנות בוקר כשבר-אושר הגיעה מלווה בשוטרים אל זירת הרצח שבה שמה קץ לחייה של עטר - שהייתה בחודש השמיני להריונה.

מול השוטרים היא גוללה בקור רוח את הדקות שלפני הטרגדיה: "טלי נתנה לי סטירה חזקה. הייתה בכיוון להיכנס לבית ואמרה שתהרוס את כל החפצים שלי. היא הייתה ככה עם שתי ידיים שכאילו באה לתקוף אותי, אז באתי מהר לפה. היו שני סכינים שקניתי. שלפתי את היד שלי, מיששתי איפה הסכינים ורציתי לאיים עליה".

לחוקרים שמולה היא ניסתה בר-אושר להסביר איך ייתכן שסכסוך שכנים סתמי הסתיים באותו אסון כפול, והתקשתה לספק הסברים כשנשאלה מדוע החזיקה בדירתה את אותם שני סכינים שעליהם דיברה. היא הניפה אחד מהם בשחזור ותיארה: "לקחתי סכין ועשיתי ככה, ככה עמדתי. הם ראו את הסכין והתחילו לברוח. אני ירדתי אחריהן".

"ידעתי שהיא תחבוט בי אז חתכתי אותה"

באותו השלב, ליוו החוקרים את בר-אושר לכניסה לבניין - שם ממש דקרה את שכנתה. "היא הוציאה משהו מהפח הזה, משהו עגול והסתירה ככה", תיארה בר-אושר - ונשאלה על-ידי החוקרים: "ראית מה היא הוציאה? ראיתי משהו עגול ודוקרני ואיפה היא מחזיקה את זה?".

בר-אושר השיבה: "מאחורי הגב. היא ידעה שיש לי סכין והיא מתקרבת אליי. ידעתי שהיא עומדת לחבוט בי אז אני חתכתי את היד הזאת והזאת. היא המשיכה עוד להתקרב ויש לה כוח. את הסכין שלי היא מנסה להכניס לי".

בר-אושר טענה בשחזור כי דקרה את עטר רק בידייה בניסיון לשכנע כי מדובר היה בהגנה עצמית וטו לא, אבל המציאות התבררה שונה לחלוטין. טלי עטר נדקרה באכזריות לפחות שמונה פעמים בכל חלקי גופה, אך במיוחד לאורך בטנה.

למרות זאת, המשיכה בר-אושר להתעקש כי הצדק עמה: "לא חתכת אותה בעוד מקום בגוף?", שאל החוקר - והיא השיבה: "אני לא יודעת. אחרי זה היא הלכה לכיוון הזה ונפלה".

האזינו: השיחה למשטרה לפני הרצח

בימים האחרונים פורסמו שיחות הטלפון המצמררות בהן נשמעת הרוצחת מזהירה את מוקדנית המשטרה: "אני הולכת לדקור אותה".

בשיחת טלפון שערכה מזל בר אושר עם המוקדנית לפני הרצח המזעזע, נחשפים הרגעים שהובילו לאירוע. "יש לי פה בעיות עם השכנה. אני התקשרתי למשטרה בבוקר, אף אחד לא הגיע", אומרת בר אושר. "היא מאיימת עלי. אני הולכת לדקור אותה אני הולכת לדקור אותה עכשיו אני הולכת לפתוח לה את הבטן", מזהירה השכנה את המוקדנית.

המוקדנית מיהרה לנסות לפייס את בר אושר: "תירגעי, תדברי יפה דבר ראשון, בלי קללות. מה היא עשתה לך?". בתגובה עונה בר אושר: "כל הזמן מאז שאני פה היא שופכת לי שטויות פה בבית על המדרגות. אנחנו כל הזמן מנקים ...כל הזמן או אני או השכנה הרוסייה. כל הזמן אנחנו מנקים פה".

תוך כדי השיחה מתפרצת שוב בר אושר: "היא ממשיכה עם הפיפי ממשיכה עם הקפה. אתם לא באים אני דוקרת אותה, אני אפתח לה את הבטן!". מוקדנית המשטרה ממהרת ועונה: "אשלח לך ניידת אבל אל תצעקי ואל תקללי. אני שולחת לך ניידת תרגעי. תישארי בבית, טוב?", אך המשטרה כידוע, הגיע מאוחר מידי.

רגעים לאחר שתקפה בר אושר את עטר, שהיתה בהיריון מתקדם, מיהרה שכנה נוספת שהיתה עדה למחזה המחריד להזעיק צוות מד"א. בהקלטת השיחה נשפך אור על הרגעים שמיד לאחר הדקירה. "תזמיני בבקשה מהר אמבולנס ומשטרה לאישה בהיריון שחתכו אותה עכשיו", אומרת השכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת