דורס השופטת נשלח ל-15 שנות מאסר

אמיר עטאללה, מי שהורשע בדריסתם למוות של 4 בני אדם, ביניהם השופטת נסרין בשארה, נשלח היום ל-15 שנות מאסר, לאחר שהורשע ב-4 סעיפי אישום של הריגה. לפני חודשיים הורשע עטאללה בבית המשפט המחוזי בחיפה ואיחל למשפחות ההרוגים: "תמותו"

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 15 שנות מאסר על אמיר עטאללה, הצעיר בן ה-19 שהורשע בדריסתה למוות של השופטת נסרין בשארה ובהריגתם של שלושה נוספים.

על עטאללה נגזרו בנוסף עונש של 18 חודשי מאסר על תנאי, פסילת רשיון נהיגה לצמיתות ותשלום פיצויים בסך 80,000 ש"ח למשפחות ההרוגים.

בטרם נגזר עונשו של עטאללה, הוא פנה אל השופטת והביע חרטה על מעשיו. "אני מצטער שניסיתי להפיל את התיק על החבר שלי ועל האנשים שנהרגו", אמר. "הדבר הזה הולך איתי לכל החיים ומדי לילה אני חולם על הגופות. באמת לא התכוונתי לזה. אני מבקש סליחה מההורים", הוסיף.

עטאללה לבני המשפחה, לאחר שהורשע: "תמותו"

בחודש מאי האחרון הודה עטאללה לראשונה במעשיו. בצאתו מהדיון בעניינו בבית המשפט, הוא נשאל האם היה רוצה להביע את צערו לפני משפחת ההרוגה - והשיב באופן נחרץ: "שילכו אחריה. שימותו". 

התאונה התרחשה בכפר יסיף. עטאללה, בן 21, הודה והורשע בארבע עבירות הריגה, בנהיגה בשכרות ללא רישיון ובמהלך פסילה ועוד. בתקופה שחלפה מאז האירוע ועד להרשעה הוא הכחיש מכל וכל את המיוחס לו, עד שבאופן מפתיע החליט להודות.

פרט לכרייני, ששימשה שופטת בבית משפט השלום בחיפה, נהרגו בתאונה גם בני הזוג ניזאר וג'וזפין תומא וכן חברו של עטאללה, ארקאן כחלול.

עו"ד של הדורס: "הוא הודה כדי לחסוך סבל ממשפחות ההרוגים"

פרקליטו של עטאללה, עו"ד סולימאן עמאר, אמר לאחר הרשעתו כי "בסופו של דבר, לאחר ניהול שלוש ישיבות הוכחות, הנאשם מיוזמתו הגיע לכדי הבנה והכרה למצב המשפטי שאליו הוא נקלע. נחשפנו לחומר הראיות העיקרי בתיק וכמו כן הנאשם החליט לחסוך את סבל המשפחות שחלק מבניהן היו אמורים להיות עדי תביעה. לכן הוא החליט להודות בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום".

עו"ד עמאר הביע תקווה כי "בסופו של דבר בית המשפט הנכבד יתחשב בין יתר השיקולים לקולא בעובדה שהוא הודה וחסך לפחות שש-שבע ישיבות הוכחות וסבל נוסף למשפחות ההרוגים".

פרקליטו גם ביקש לציין כי "התוצאה של תאונת הדרכים מאוד טראגית וחמורה. יחד עם זאת, עם כל הצער, היגון והאמפתיה למשפחות - צריך לזכור שמדובר בתאונת דרכים שלא נעשתה מתוך כוונה מיוחדת. יש להתייחס אליה ככזו, היו דברים מעולם וגם תאונות יותר קשות". 

תיעוד: השניות האחרונות לפני התאונה הקטלנית

בחודש ספטמבר בשנה שעברה פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 2 תיעוד מצמרר של השניות האחרונות בחייהם של שלושה בני אדם. זה היה אמור להיות בילוי משפחתי במסעדה מקומית של הזוג כרייני והזוג תומא. בסרטון הם נראים יוצאים מהמסעדה, מצחקקים ומתווכחים איך לחצות את הכביש - עד שהכול נקטע ברגע אחד.

דאוד כרייני הוא היחיד ששרד את התאונה הקטלנית. מצלמות האבטחה מעל המסעדה מראות את כרייני צועד ימינה. גיסו, אחותו ואשתו השופטת נסרין כריאני הלכו שניות אחר כך שמאלה - ומצאו את מותם. "שמעתי חריקות בלמים הסתובבתי וראיתי את אשתי אחותי ובעלה מפוזרים. מראה זוועה", סיפר אז לחדשות 2.

המצלמה השנייה קלטה את הרכב הפוגע נוסע במהירות מופרזת, הרבה מעל המותר. "אלוהים רצה שאני אשאר ואתייסר", אומר דאוד בכאב.

מכל עבר החלו לרוץ אנשים מהמסעדות ובתי הקפה בניסיון לסייע. "פתאום שמענו בריקס ואקסידנט וחבר שלי רץ, אוי ואבוי", אמר לחדשות 2 בעל המסעדה, שהיה עד לאירוע. "האוטו הזה כל הזמן עושה חרקות על הכביש". 3 שעות אחרי התאונה, תושבי השכונה סירבו להתפנות מהמקום בטענה שהכביש הזה מועד לפורענות של צעירים שטסים על הכביש.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק