"יובל המבולבל" החרדי הורשע בתקיפה מינית

נתן ברוקנר, כוכב הילדים החרדי המוכר בשם "דוד החקיין", הורשע במעשים מגונים בקטינים שביצע בין היתר בקורבן שפגש בבית הכנסת או בבית תלמוד התורה. הוא שילם על כך 20 שקלים והזהיר לא לספר לאיש על מעשיו

כוכב ילדים - ועבריין מין. נתן ברוקנר (אתר חב"ד)

הבדרן החרדי נתן ברוקנר, המוכר בכינוי "דוד החקיין", זכה היום לתואר רשמי חדש - והרבה פחות משעשע: עבריין מין ופדופיל. הוא הורשע בארבע עבירות של ביצוע מעשים מגונים בקטינים, אלו שהיו הקהל לעבודתו. תוך ניצול תמימותם, הם נפלו קורבן למעשיו.

ברוקנר בן ה-38, נחשב לכוכב של ממש וזכה גם לכינוי "יובל המבולבל החרדי". הוא השתתף במאות מופעים וכיכב בקלטות ילדים רבות.

הפרשה הסעירה אשתקד את העולם החרדי ונחשפה אחרי שילד בן 14 סיפר לאחיו כי ברוקנר הגיע לתלמוד התורה שבו הוא לומד, הזמין אותו לביתו וביצע בו שם מעשים מגונים. האח מיהר לדווח על כך למשטרה, ואחרי שחוקר ילדים שוחח עם הילד - נקבע כי הדברים שסיפר על מה שעולל לו "דוד החקיין" אכן היו נכונים.

השופט גד ארנברג מבית משפט השלום בירושלים תיאר את מסכת האירועים המזעזעת שהביאה להרשעתו של ברוקנר. בהכרעת הדין הוא גולל את אירועי אחד המקרים: "ברוקנר והמתלונן נכנסו לבית הכנסת והנאשם החל ללטף את המתלונן בפניו, נישק אותו בידיו ושאל אם הוא יכול ללטף אותו בגבו. לאחר מכן פגש הנאשם את המתלונן בבית הכנסת וביקש ממנו ללכת עמו לבניין סמוך, כאשר הוא אומר למתלונן שהוא רוצה להיות איתו לבד".

בהמשך, מתואר איך תקף ברוקנר מינית את קורבנו. "הנאשם והמתלונן נכנסו לבניין שם פתח הנאשם את חגורת מכנסיו של המתלונן, הכניס את ידיו למקומות המוצנעים בגופו ונישק אותו בפניו ובידיו. ביציאה העניק הנאשם למתלונן קלטת ואמר לו שייפגש איתו שוב".
 

אירוע נוסף שמתואר בהכרעת הדין החל גם הוא בפגישה בין ברוקנר לבין הנער בבית הכנסת: "הנאשם והמתלונן נכנסו לבית סמוך והנאשם החל ללטף את המתלונן מעל בגדיו, חיבק אותו, נישק אותו בפיו, הושיב אותו על איבר מינו ונדנד אותו עליו. הוא הזהיר את המתלונן שלא יספר על כך ונתן 20 שקלים".

לפי הכרעת הדין, ככל שעבר הזמן - כך הפכו מעשיו של ברוקנר אלימים יותר. "הנאשם הוריד מעצמו את חולצתו וגופייתו והוריד מהמתלונן את כל בגדיו למעט גרביו. הנאשם החל לחבק את המתלונן ולנשק אותו בבטנו, ברגליו ובאיבר מינו. בהמשך הושיב הנאשם את המתלונן על איבר מינו, נדנד אותו עליו ואמר לו 'תחבק אותי, אתה משגע אותי יותר מדי, אני לא יכול בלעדיך".

מפרקליטו של ברוקנר עורך הדין דוד הלוי נמסר לחדשות 2 באינטרנט: "הכרעת הדין המרשיעה היכתה את מרשי בתדהמה. מרשי טוען לחפותו המלאה וימשיך להיאבק על כך במסגרת הערעור".

ה"חקיין" הפדופיל טען: "אני בן אדם טוב" 

בין היתר, ציין השופט עדויות של אכן משכניו של ברוקנר, ש"ראה את הנאשם נפרד מילד קטן ומכנסיו מופשלים".

באחד ממערכוניו, פתח ברוקנר את דבריו בהצהרה: "אני בן אדם טוב. מעולם לא הרבצתי לילדים". אותן המילים יכולות כעת להתפרש כווידוי. "אני לא יכול להשתנות", הוא אמר בטון עצוב. "אני רוצה להפסיק לעשות שטויות. אין לי תקווה, אני גמור".