העליון הפך את ההחלטה: דומרני שוחרר למעצר בית

בניגוד להחלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, הורה היום בית המשפט העליון לשחרר למעצר בית את העבריין שלום דומרני, הנאשם בסחיטה באיומים על רקע מאבקי שליטה בשוק הגז בשדרות. השופטים טענו בהחלטתם כי מהראיות עולה שמעורבותו של דומרני בתיק נראית פחות משמעותית מיתר הנאשמים. עורך דינו משה שרמן: טיב הראיות פשוט אפס

שלום דומרני. שוחרר למעצר בית (חדשות 2)

העבריין שלום דומרני, נגדו הוגש כתב אישום בקשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים והצתה על רקע מאבקי שליטה בשוק הגז בשדרות, שוחרר היום למעצר בית בהחלטת בית המשפט העליון. השופטים הפכו בכך את החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע - שהורה להשאירו במעצר עד תום ההליכים.

השופטים כתבו בהחלטתם כי בשל העובדה שדומרני לא הפר את תנאי המעצר - ניתן להורות על שחרורו לחלופות מעצר, ובהן מעצר בית - תחת איזוק אלקטרוני. בנוסף, כתבו השופטים כי מעורבותו של דומרני בכתב האישום פחות משמעותית משאר המעורבים בפרשה.

"לא ייתכן שרק בגלל ששמו הוא שלום דומרני, הוא יסבול מהחלטה שכזו", אמר היום עו"ד משה שרמן, סניגורו של דומרני, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "טיב הראיות פשוט אפסי. אני חושב שהמערכת צריכה לבדוק את עצמה. אם יש ראיות - אנשים צריכים לשלם את המחיר, ואם לא - המערכת המשפטית פשוט תקרוס".

הפרקליטות בתגובה: "שאלת האשמה תתברר במשפט עצמו"

מפרקליטות מחוז הדרום נמסר בתגובה: "ביהמ"ש העליון אישר בערר את החלטת בית המשפט המחוזי בדבר מעצרם עד לסיום ההליכים של שלושה מבין ששת העוררים. באשר לשני עוררים נוספים קבע כי קיימות ראיות לכאורה כנגדם אך כי עד לסיום משפטם ראוי שימצאו בחלופת מעצר".

"באשר לשלום דומרני, ביהמ"ש העליון קבע כי קיימת מעורבות שלו בהקשר של עבירות הסחיטה באיומים וקשירת הקשר אשר ראוי כי תתברר במהלך המשפט. בינתיים ועד לסיום המשפט, נוכח ריחוקו מ"מוקד" העבירות הורה בית המשפט העליון כי יימצא בחלופת מעצר הכוללת מעצר בית מלא עם איזוק אלקטרוני והפקדה בסך 200,000 ש"ח. יודגש כי לא היה ניתן להורות על מעצר הבית אילו היה ביהמ"ש העליון קובע כי אין כלל ראיות לכאורה נגד דומרני. בסופו של יום יש לזכור כי המשפט לא החל עדיין וכי שאלת האשמה תתברר במשפט עצמו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת