"מפקד נאט"ו" הנמלט נלכד בביתה של בחורה

במשך שנתיים התחזה פ' ל"מפקד כוחות נאט"ו" בישראל והצליח להפיל בפח בכירים בתעשייה הביטחונית ונשים רבות, עד שבסוף הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום, אלא שלאחר שהוא שוחרר למעצר בית - הוא הצליח להימלט עם האזיקים האלקטרונים שעליו. אחרי מצוד אחריו, אמש הוא אותר בביתה של צעירה במרכז - ונעצר ע"י היאחב"ל

שבוע לאחר שנעלם - נתפס אתמול פ', תושב הארץ (39) הנאשם כי התחזה למפקד כוחות נאט"ו בישראל. חוקרי היאחב"ל הצליחו לאתר את הנאשם בביתה של צעירה במרכז הארץ. על פי ההערכות, הצליח הנוכל לנתק את האזיק האלקטרוני שהוצמד לו באופן שעדיין אינו ברור.

לפני שמונה חודשים נעצר פ', בן 39 מהמרכז, בחשד שבמשך שנתיים הציג עצמו כקצין בכיר בנאט"ו, והוליך שולל בכירים בתעשייה הצבאית, את חבריו, שורה של נשים איתן ניהל רומנים ואף את אשתו. פ' נהג לנסוע במכונית אמריקנית עם לוחית של נאט"ו עם שלל אמצעי קשר וללבוש מדים של הארגון.

בתום חקירה ממושכת הוגש כתב אישום חמור נגד פ' והוא נשלח למעצר בית כשהוא כבול באזיקים אלקטרונים. אלא שלפני מספר ימים התברר כי הוא הצליח להימלט למרות אמצעי האיתור, ובפרקליטות עלה החשש כי הוא נמלט תוך כדי שימוש בזהות בדויה נוספת.

אמש הוא נעצר פעם נוספת על ידי החוקרים, בביתה של צעירה ממרכז הארץ - שגם אותה הוא תיכנן להוליך שולל, כך על פי הדיווח ב"ידיעות אחרונות". מעצרו הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון, ובכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום נוסף, הפעם בגין בריחה ממעצר. הפעם הוא כבר לא ישוחרר למעצר בית.

"נוכל כזה עוד לא ראיתי"

בחודש מרס 2010 נעצר פ' לאחר שחברה שסיפקה לו ציוד צבאי בעשרות אלפי דולרים חשדה כי משהו אינו כשורה. פ' שהתחזה לתא"ל בנאט"ו, נפגש עם בכירים בתעשיה הצבאית והשיג מהם ציוד צבאי. בלחיצת יד הבטיח שישלם על הציוד מאוחר יותר. אבל הכול, כאמור, היה חלק ממצג השווא של פ'.

איתן אוחיון מ"א.א ייבוא ושיווק", שהונה על-ידי פ,' סיפר לאחר המעצר כי הנוכל הזמין ציוד ששמור רק לכוחות הביטחון: "הוא אמר שנמצא רוב הזמן בעזה ובלבנון". לדברי אוחיון, כל הבית של הנוכל מלא בגביעים ובמתנות אותן קיבל, לכאורה, מאישים בכירים כמו הרמטכ"ל וראש המוסד.

הוא גם המציא לעצמו עבר מפואר במסגרתו שירת בצבא האמריקני ואפילו היה חלק ממשלחת הסיוע בהאיטי. "נוכל כזה עוד לא ראיתי ועוד לא פגשתי בחיי", אומר אחד ממכריו של פ' שנפל גם הוא בפח והאמין לסיפורים המופרכים של חברו, "הוא סיפר לנו שנמצא בשליחות סודית בירדן - סיפורים כיד הדמיון".

אולם לאחר שרכש ציוד צבאי בלא פחות מ-60 אלף דולר, החלו להיווצר סדקים בסיפור הכיסוי שלו. לאחר שלא שילם עבור הציוד הוא עורר את חשדם של חברה המייבאת לישראל אמצעי לחימה. פ' נחקר, נעצר ושוחרר למעצר בית. עורך דינו טען כי הוא סובל מבעיות נפשיות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת