החוקר הפרטי שנשלח ע"י קצב: "נעשה לי עוול"

ד', החוקר הפרטי החשוד במעורבות בניסיון להטריד ולהדיח עד בפרשת קצב, משיב הבוקר לראשונה לטענות בתיק. "המטרה הייתה לדעת מהם עיסוקיה של א', לא יותר מזה", הוא טוען בראיון לגלי צה"ל ומגיב גם לטענות על עברו הפלילי: "שמי הטוב הולך לפניי"

פרשת קצב החדשה - גרסת החוקר: ד', אחד משני החוקרים החשודים במעורבות בפרשה ומי שנשלח "לדובב" את מקורביה של א' ממשרד התיירות, מכחיש היום בתוקף את החשדות המיוחסים לו וטוען: "מעבר למלל - אין בה כלום".

"השיחה שקיימתי עם בעלה של א' לא הייתה במטרה להגיע אליה", סיפר ד' בראיון לניב רסקין בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל. "המטרה הייתה לקבל מידע על כל מיני דברים שלא במסגרת התיק שמתנהל ולא במסגרת עדותה. המטרה הייתה לדעת מהם עיסוקיה בגדול. בלי קשר להליך הפלילי, חשוב לדעת מה היא עושה. שם המשחק הוא מידע".

לאחר מכן הדגיש ד': "בטח לא אני ובטח לא בעל משרד החקירות לא ניסו לאיים ולא להדיח עד - אחרת לא היינו משוחררים ללא תנאים מגבילים. לא הייתה שום הטרדה, שום שיבוש ושום ניסיון להדיח".

"אני בתפקידי כמדובב אמור להביא את תמונת המציאות", המשיך ד'. "אין פה שום דבר שיכול לשנות מציאות. מדובר במשרד חקירות מצויין, הטענות של המשטרה הן סרק ואין בהן ממש. נעשה פה עוול גם לי וגם לבעל המשרד. אם זה לא היה משה קצב - לא היה את כל הסיקור הזה".

לאחר מכן פנה ד' והשיב לטענות לפיהן הוא בעל עבר פלילי. "שמי הטוב הולך לפניי", טען בראיון. "עשיתי את עבודתי בצורה טובה ומדוייקת, אני בין המדובבים הטובים בארץ. את חובי לחברה שילמתי לפני הרבה מאוד שנים ואין לזה שום קשר לנושא התיק הזה. לבוא ולשרבב את זה לכל פעולה לגיטימית שאדם עושה - זו הוצאת לשון הרע".

הורשע בעבר ב-4 פרשות פליליות

אמש דיווח כתבנו גיא פלג כי ד' הורשע בעבר בארבע פרשות פליליות. מדובר בקצין משטרה שהודח, והיה קצין ביחידה עילית שהיא זאת שכנראה חוקרת כיום את החשדות הכבדים בפרשה.

החוקר שהורשע במספר פרשות פליליות וישב שנים בכלא, הוגדר על ידי בית המשפט בעבר כ"רב נוכל". "אדם שאינו נרתע מלהעליל עלילות כזב ולהכפיש בעלי תפקידים שונים, ולא נרתע מלזייף מסמכים כדי לגבות את שקריו בראיות מזויפות", כינה אותו בית המשפט.

לאחר שהורשע באחת הפרשות ציין בית המשפט: "הוא העליל על שופטים כי קיבלו שוחד, זייף מסמכים כך שנחזו כהפקדות כספיות של עורכי דין לחשבונות שופטים וזייף מסמכים של משטרת ישראל". בתגובה מסר עורך דינו של החוקר: "עברו הפלילי של הלקוח שלי אינו רלוונטי לפרשה הנוכחית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת