פרקליטי קצב תידרכו את החוקרים

פרטים חדשים על "פרשת קצב החדשה": פרקליטיו של הנשיא לשעבר משה קצב הנחו את החוקרים הפרטיים לא ליצור קשר ישיר עם א' ממשרד התיירות, אך תידרכו אותם להתקרב לפקידת המלון בו ביצע קצב את אחד ממעשי האונס. אחד החוקרים ישב בכלא בעבר לאחר שהורשע בפרשות פליליות

האם היה ניתן למנוע את פרשת קצב השנייה? שלושה מפרקליטי קצב ידעו על הקשר עם החוקרים הפרטיים שלכאורה ניסו להגיע לעדי התביעה במשפט, והם אף תדרכו אותם לפני שהחלו את עבודתם. כך נחשף הערב במהדורה המרכזית.

פרקליטיו של הנשיא לשעבר הנחו את החוקרים הפרטיים שלא ליצור קשר ישיר עם המתלוננת א' ממשרד התיירות. כוונתם הייתה להתמקד בעיקר בפקידת הקבלה מאחד מבתי המלון בירושלים, בו אירע אחד ממקרי האונס בו הורשע קצב.

בסביבתו של משה קצב אומרים שעורכי דינו החתימו את החוקרים הפרטיים על כך שעליהם לעבוד רק במסגרת החוק, ואם נעשו עבירות - זה לא על דעתם.

בריאיון דחה אחד מעורכי הדין של קצב, עו"ד אביגדור פלדמן, את הטענות ואמר כי לא ידע על עבודתם של החוקרים הפרטיים. עם זאת ציין עו"ד פלדמן כי, "קשה להגיד שסמרו שערותיי. אלה פעולות די שגרתיות של חוקרים פרטיים. אנחנו הרבה זמן חשבנו מדוע המשטרה לא הגיעה לאותה פקידת קבלה וחשבנו שיש לה מה לתרום להבהרת התמונה המעורפלת".

אחד החוקרים הורשע בעבר ב-4 פרשות פליליות

בנוסף מתברר כי אחד מהחוקרים הפרטיים שעבד עבור קצב הורשע בעבר בארבע פרשות פליליות. החוקר הוא קצין משטרה שהודח, והיה קצין ביחידה עילית שהיא זאת שכנראה חוקרת כיום את החשדות הכבדים בפרשה.

החוקר שהורשע במספר פרשות פליליות וישב שנים בכלא, הוגדר על ידי בית המשפט בעבר כ"רב נוכל". "אדם שאינו נרתע מלהעליל עלילות כזב ולהכפיש בעלי תפקידים שונים, ולא נרתע מלזייף מסמכים כדי לגבות את שקריו בראיות מזויפות", כינה אותו בית המשפט.

לאחר שהורשע באחת הפרשות ציין בית המשפט: "הוא העליל על שופטים כי קיבלו שוחד, זייף מסמכים כך שנחזו כהפקדות כספיות של עורכי דין לחשבונות שופטים וזייף מסמכים של משטרת ישראל". בתגובה מסר עורך דינו של החוקר: "עברו הפלילי של הלקוח שלי אינו רלוונטי לפרשה הנוכחית".

"התחזה למפיק קולנוע"

חבר קרוב של המתלוננת א' ממשרד התיירות חשף הערב בריאיון לתכנית "שש" את הדרכים בהן ניסו החוקרים שעבדו בשירות משה קצב להוציא מידע מהאנשים הקרובים אליה. לדבריו, החוקרים החשודים התחזו בין היתר למפיק מצליח והציעו משרה מפתה לבעלה.

בריאיון סיפר היום חברה של א', דרור ניסן, כי החשדות בפרשה החדשה החלו בעקבות שרשרת התרחשויות שאירעו בתקופה האחרונה. "מה שאני יודע מפי המתלוננת, שבחודשים האחרונים התרחש מכלול של אירועים תמוהים ומוזרים".

לדברי ניסן, "היה ניסיון של בחורה כנראה מטעם משרד חקירות לייצר קשר עם חברת נפש, מישהי מאוד קרובה של המתלוננת. בנוסף, היה מישהו שהתחזה למפיק קולנוע בעל תקציבי עתק יצר קשר עם אחד העדים המרכזיים וסיפר לו על סרט שהוא רוצה לעשות בפרשה".

חברה של א' ציין כי כך לא באה לסיומה הפרשה: "בעלה של א' קיבל גם הוא הצעות עבודה עם תנאים מופלגים". ניסן הוסיף כי המידע בנוגע לפרשה החדשה הועבר לידי א' בזמן אמת, וכי לפי הערכתו המשטרה "נכנסה לתמונה בזמן".

"שוחחתי איתה (א' ממשרד התיירות) הבוקר מספר פעמים", סיפר. "הספיח הזה לא מפתיע אותה בכלל. עם זאת, מצד אחד יש תחושה עמוקה של מיאוס, גועל ורצון שהפרשה הזו תגיע לקיצה, ומצד שני התחושה שיש לה חיי נצח".

משה קצב נחקר גם הוא בפרשה

היום התיר לפרסום בית משפט השלום בראשון לציון כי שני חוקרים פרטיים שהופעלו על ידי מקורבים לנשיא לשעבר על מנת להקליט מתלוננת בפרשה נעצרו בחשד לניסיון להדחת עד ושיבוש הליכי חקירה. בין החשודים שהיו מעורבים בפרשה גם קצב עצמו, אחיו ובנו, שאף נחקרו אתמול במשטרה.

מדובר בפרשה שנחקרה באופן סמוי על ידי המשטרה בשבועות האחרונים, כאשר על כל הנושא הוטל צו איסור פרסום גורף. בשבוע שעבר התיר בית המשפט לפרסם את עצם קיומה של הפרשה, והיום, כאמור, הוסר הצו באופן חלקי על ידי השופט רפי ארניה, לבקשת המשטרה. זהותם של החוקרים הפרטיים החשודים בפרשה עדיין אסורה בפרסום.

על פי החשד של חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שאמונים על חקירת הפרשה, מטרתם של החוקרים הפרטיים שנשכרו על ידי מקורבי קצב הייתה למצוא סדקים בעדותה של המתלוננת ולעשות שימוש בהקלטות שלה במהלך הערעור בבית המשפט העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת