אישום: שוטרי מג"ב תקפו והכו שוהים בלתי חוקיים

כתב אישום הוגש נגד שני שוטרי מג"ב בגין תקיפת שוהים בלתי חוקיים. על פי האישום, השניים עצרו קבוצה שניסתה לחצות את מחסות עזאיים מבלי להיתפס, העמידו אותה ליד גדר והחלו לדחוף ולבעוט באחד מהם. "אם אני אראה אותך פה, אשבור לך את הראש", אמר השוטר למתלונן לאחר התקיפה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד שני שוטרי מג"ב, גנדי מזביץ ומשה אלקובי, בגין "תקיפת סתם" של שוהים בלתי חוקיים ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, כוח מג"ב שכלל את שני הנאשמים, אשר שהה באזור מחסום עזאיים, עצר קבוצת שוהים בלתי חוקיים שניסתה לעבור את המחסום מבלי להיתפס. לאחר מכן, העמיד הכוח את הקבוצה ליד גדר שהייתה במקום. בשלב זה לפי האישום, סטר מזביץ למתלונן ולחבריו, בעט ברגליהם, דחף את המתלונן ובעט בישבנו. מעוצמת המכה נפל המתלונן קדימה ואז בעט אלקובי בפיו בחוזקה. כתוצאה מהבעיטה נשבר ונפל כתר משיניו.

בנוסף, מזביץ ביקש משוטר מג"ב אחר אשר שהה במחסום שיפעל לשחרור המתלונן, בכדי שלא תיגבה ממנו הודעה. לפני שנגבתה ההודעה נכנס השוטר אלקובי לחדר שאליו הוכנסו המתלונן וחבריו, ואיים עליו: "אם אני אראה אותך פה אני אשבור לך את הראש".

שוטרת מג"ב לשעבר שני סביליה הורשעה בהתעללות בקטין במחסום

רק ביום שלישי שעבר הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת הסדר טיעון את שני סביליה, שוטרת מג"ב בת 22 מירושלים שנאשמה בהתעללות בקטין במחסום שבו שירתה. גזר דינה של סביליה יינתן בהמשך והיא צפויה למאסר בפועל.

מפסק הדין עלה כי האירוע אירע בחודש מרס בשנה שעברה, אז עיכבה סביליה לחקירה, יחד עם שוטר מג"ב נוסף, את הקטין במחסום "רוקפלר". השניים לקחו את הקטין לתחנת המשטרה, שם, ביציאה מן המעלית, החלה מסכת התעללויות קשה.בחקירתה הודתה סביליה כי ביצעה את המעשים מתוך מניע של גזענות ו"שנאה לערבים". סביליה בעטה בעכוזו של הקטין, תוך כדי שהיא מאיימת על חייו ואומרת "עוד עשר דקות אתה מת".

עם זאת, החלק החמור ביותר של ההתעללות הגיע כאשר הכניסה סביליה את הקטין לחדר החקירות, כשידיו אזוקות ופניו מכוסות, כופפה אותו על ברכיו והצמידה אקדח לצווארו, עם מחסנית ריקה. סביליה ספרה לאחור, תוך כדי שהקטין זועק שתחדל ממעשיה, ולבסוף לחצה על ההדק תוך כדי צעקת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

מיד לאחר מכן, כך לפי פסק הדין, הכתה סביליה בחוזקה את הקטין באגרופים ובסטירות בכתפיו ובראשו. בכל אותה עת, כאמור, היה הקטין כפות ולא יכול היה להתגונן. סביליה הודתה כי ביצעה את המעשים מתוך גזענות רק לאחר ששוטר מג"ב נוסף שהיה עמה באותו החדר העיד נגדה.כחלק מהסדר הטיעון לא סיכמו הצדדים מה העונש שיוטל על סביליה, אך במחלקה לחקירות שוטרים הבהירו כי בכוונתם לדרוש עונש מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת