אהרונוביץ' על פרשת קצב החדשה: "חשדות חמורים מאוד"

"פרשת קצב החדשה עדיין בחקירה", כך הבהיר היום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', בצאתו מביקור אצל "השוטר הנוקם" שנפצע מירי. עוד ציין השר: "אני רואה בחומרה רבה את כל הפרשה ואם יהיה מקום להעמדה לדין אז יהיה מקום". על "השוטרים הנוקמים" אמר כי הוא מנסה לשלב אותם בכוחות הכבאות

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', התייחס היום לסדרת החשדות החדשים המיוחסים לנשיא לשעבר משה קצב שהותרו לפרסום, והגדיר אותם "חמורים מאוד".

במהלך ביקורו של אהרונוביץ' בבית החולים בנהריה, אצל "השוטר הנוקם" שנפצע אלדד חדד אמר: "אני רואה בחומרה רבה את כל הפרשה ואני מקווה שהחקירה בסופו של דבר תסתיים, ואם יהיה מקום להעמדה לדין אז יהיה מקום. כרגע הנושא עדיין בחקירה".

השר לביטחון הפנים הבהיר כי המידע שנחשף היום, לפיו משפחתו של קצב שכרה חוקרים הנחשדים שהטרידו את אחת המתלוננות נגדו, הוא רק חלק מהפרשה החמורה. "מה שפורסם היום בתקשורת יצא אחרי שהסירו רק חלק מצו איסור הפרסום".

"מי שביצעו את הירי יישלחו לבית הסוהר"

בנוסף, התייחס אהרונוביץ' לניסיון ההתנקשות באלדד חדד, אחד מ"השוטרים הנוקמים" מנהריה,  לאחר שביקר אותו בבית החולים. "אני מעודד, אני רואה אותו מחייך והוא אדם חזק. עצם הפיגוע ירי על שוטרים לשעבר או שוטרים או אנשי ציבור היא אירוע קשה מאוד, ולכן המשטרה שמה את היחידה הכי טובה שלה - להב 433, את היאחב"ל עם הימ"ר של מחוז חוף, על הפרשה".

השר הוסיף: "אין לי שום ספק שנגיע למי שביצע את הירי. יש כיוונים אבל עדיין הכל בחקירה. אני מקווה שהחקירה תצליח, ובסוף אותם האנשים שביצעו את הירי או שולחיהם יעצרו וישלחו לכמה שנים טובות לבית הסוהר".

אהרונוביץ' סירב לקשור את מיכאל מור לאירוע הירי והבהיר כי לא הזכיר שמות של חשודים בהקשר לפרשה. "אמרתי שיש השערות. צריך לזכור לגביי מיכאל מור שהוא אדם שבעברו איים על השוטרים האלה, וכתוצאה מכך כל ההתפתחויות היו. הוא אחד מהכיוונים יש עוד כיוונים אחרים. הכל פתוח מבחינת החקירה יש פה את היחידה הכי טובה, אני מקווה שיגיע לתוצאות ואני לא יודע לאן זה מוביל".

בנוסף התייחס השר להחלטה להחזיר ל"שוטרים הנוקמים" את נשקם בעקבות האירוע: "הם קיבלו את הנשק חזרה וזה מה שהיה חשוב לי - שהם יוכלו להגן על עצמם. אתמול קיימתי דיון עם פרקליט המדינה והיועמ"ש לנסות לשלבם באחת מזרועות המשרד. הכיוון שאני כרגע מוביל אותו הוא עכשיו לעבר שירותי הכבאות. אם נצליח אז הם יכנסו ואני אמשיך ללוות אותם בהיבט הציבורי, את עונשם הם קיבלו אני לא מקבל את מעשיהם ואבל אני מחויב לדאוג להם אחרי כל מה שהם עברו בנהריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת