הותר לפרסום: קצב נחקר בחשד להטרדת אחת המתלוננות

נשיא המדינה לשעבר משה קצב הוא שעומד במרכז הפרשה שנאסרה לפרסום עד היום: שני חוקרים פרטיים שנשכרו על ידי אחיו ובנו של קצב נעצרו בחשד שניסו להקליט את אחת המתלוננות ומקורביה, ולהשתמש בהקלטות לצורך הערעור בבית המשפט העליון. קצב עצמו נחקר אתמול תחת אזהרה בחשד לניסיון להדחת עד ושיבוש הליכי משפט

משה קצב ממשיך להסתבך: היום התיר לפרסום בית משפט השלום בראשון לציון כי שני חוקרים פרטיים שהופעלו על ידי מקורבים לנשיא לשעבר על מנת להקליט מתלוננת בפרשה נעצרו בחשד לניסיון להדחת עד ושיבוש הליכי חקירה. בין החשודים שהיו מעורבים בפרשה גם קצב עצמו, אחיו ובנו, שאף נחקרו אתמול במשטרה.

מדובר בפרשה שנחקרה באופן סמוי על ידי המשטרה בשבועות האחרונים, כאשר על כל הנושא הוטל צו איסור פרסום גורף. בשבוע שעבר התיר בית המשפט לפרסם את עצם קיומה של הפרשה, והיום, כאמור, הוסר הצו באופן חלקי על ידי השופט רפי ארניה, לבקשת המשטרה. זהותם של החוקרים הפרטיים החשודים בפרשה עדיין אסורה בפרסום.

על פי החשד של חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שאמונים על חקירת הפרשה, מטרתם של החוקרים הפרטיים שנשכרו על ידי מקורבי קצב הייתה למצוא סדקים בעדותה של המתלוננת ולעשות שימוש בהקלטות שלה במהלך הערעור בבית המשפט העליון.

החוקרים נשלחו במסווה של הכנת סרט

על פי החשד, נפגשו שני החוקרים הפרטיים בין השאר עם בעלה של אחת המתלוננות בפרשה ואף עם אחד ממקורביה במסווה של הכנת סרט. לעת עתה עדיין לא ידוע אם מדובר בפרשה פלילית - או מקוממת, אך חוקית. הלילה שוחררו בערבות שני החשודים, בעל משרד החקירות וחוקר נוסף ממשרדו.

"מדובר בחציית קו אדום ובניסיון להלך אימים על מתלוננת ועדים. על משטרת ישראל חלה חובה מוסרית להגן על עדים בתיקים פליליים", אמר גורם משטרתי בשיחה עם חדשות 2.

"אין לי ספק שבסופו של דבר יתברר שהמעשים אינם פליליים וכראייה לכך - הרי שמרשי שוחרר אתמול ממעצר", אמר עו"ד רונן רוזנברג, סניגורו של אחד החוקרים החשודים.

"מדובר בפרשה שזוכה לפרסום כל כך גדול, רק בגלל שהיא קשורה לפרשה אחרת שהסעירה את התקשורת. אם לא זה, לא היינו עוסקים בכך כל כך הרבה", הוסיף עו"ד אלון רפפורט, סנגורו של החשוד הנוסף. "החקירה אמנם בראשיתה, אבל אני משוכנע שבמקרה הזה היא לא תוליד דבר".

סנגורו של קצב: "הוא היה מודע לדברים"

בתגובתו למקרה אישר עו"ד מיקי חובה, אחד מסנגוריו של קצב, את עובדת שכירת החוקרים, אך טען כי מדובר במהלך שנעשה בהתאם לחוק. "משפחת קצב שכרה את שירותיו של חוקר פרטי בצורה לגיטימית, כחוק, ואף חתמה איתו על הסכם, כנדרש, שכל פעולותיו יהיו במסגרת הדין", אמר עו"ד חובה. "על פי מה שידוע לנו - הכל נעשה בהתאם לדין", הוסיף.

"הדבר הובא לידיעתו של משה קצב עצמו ולא הייתה לו כל בעיה עם זה", טען עו"ד חובה. "אף אחד לא הוטרד, לא אוים ולא היה שיבוש. במסגרת החוק החוק מותר לבצע חקירות פרטיות כלפי עד שלא עוברות את הגבול ולא חודרים לפרטיות - וכך היה", הוסיף הסנגור.

הבוקר נפגשו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בראשות תת-ניצב זיווה אגמי עם ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ניצב יואב סגלוביץ לדיון מיוחד, ובסיומו הוחלט לבקש מבית המשפט את התרת פרטי החקירה לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת