צפו - שי סגן נחקר: "נתתי לו קסדה בראש והוא פשוט נפל"

לבקשת חדשות 2 הותרו לפרסום קטעים מחקירתו של מי שרק אתמול נשלח לתשע שנות מאסר אחרי שהרג את אלי איפרגן במהלומות קסדה קטלניות בראשו. הוא הביע לא אחת חרטה על מעשיו, ואחרי שהחליט לשמור על שתיקה - אימץ התנהגות מתריסה ואמר לחוקרת: "את שילוב נדיר - גם יפה וגם חכמה"

שי סגן נשלח אתמול לתשע שנות מאסר, אחרי שהורשע שהרג את אלי איפרגן כשהלם בראשו בקסדה באכזריות בפתח מועדון בתל אביב. הערב נחשף במהדורה המרכזית של חדשות 2 תיעוד בלעדי מחקירתו במשטרה - אז טען תחילה שביצע את המעשה מתוך הגנה עצמית. את אותה הטענה בדיוק דחה מאוחר יותר השופט דוד רוזן, שקבע כי "המנוח לא פגע בסגן ולא הלם בו". בתחילת התיעוד נראה סגן כשהוא משתף פעולה עם חוקריו ומגולל את גרסתו לאירועי אותו הלילה בדרום תל אביב, אך לאחר מכן נדם קולו - כשהחליט לשמור על זכות השתיקה.

"שתיתי כמה דרינקים אבל לא הייתי מסטול. הייתי בראש טוב", כך תיאר הורגו של איפרגן לחוקריו את המצב שבו היה שרוי בשעת המעשה. "לפתע שמעתי מישהו צועק שמרביצים לבחורה ורצתי לכיוון הזה", הוא הוסיף, ועם זאת התעקש כי לא הכיר את האישה שלטענתו הותקפה. "אני, מהטמטום שלי, הכנסתי את האף למקום שלא קשור אליי בכלל. ממש כמו מפגר", הוא אמר במה שיכול להיתפס כהבעת חרטה מסוימת.

בהמשך, הוא תיאר את הרגע שבו החלו דין ודברים בינו לבין איפרגן: "באתי לדבר איתו והוא בא לשים לי אגרוף, אז באופן אינסטינקטיבי שמתי לו את הקסדה בראש. נתתי לו את הקסדה פעם אחת והוא נפל. פשוט נפל".

"המצב שלו מצער אותי, זו לא הייתה הכוונה שלי"

על הנזק שגרם למי שנפל קורבן למעשיו, עוד טרם מת מפצעיו, אמר סגן לחוקר: "נשבע לך שהמצב של הבן אדם הזה מצער אותי. לא ראיתי אותו ואני לא יודע מי זה. אני מצטער על מה שקרה לו. זו לא הייתה הכוונה שלי. בסך הכל פחדתי להיות מותקף. היו שם כמה חבר'ה שהיו יכולים לתקוף אותי וזה מה שהיה. אני לא משקר".

בהמשך, ניסה החוקר לערער את אמינות טענתו של סגן כאילו פעל מתוך הגנה עצמית. "למה הרגשת מאוים?", הוא שאל - ונענה: "ברגע שעומדים לפני אנשים וההוא בא לשים לי בוקס, אני מרגיש מאוים. אם אדם בא לתקוף אותך לא תרגיש מאוים? מה תרגיש? באותו הרגע לא חשבתי על המעשה עצמו. אם הייתי חושב, תאמין לי שהייתי אומר שירביצו לי, שיפוצצו אותי במכות - ולא לקבל את החרא הזה".

מפזר מחמאות - ואז שותק

בשלב הבא של החקירה החליט סגן להפסיק לדבר ולממש את זכותו לשמור על שתיקה. הוא התנה את המשך חקירתו בפגישה עם עורך דין, ולאחר שנועץ בו - ניסתה חוקרת לדובב אותו עוד טרם פגישה עם פרקליט. "אני רק אחייך", הוא הבהיר לה. "כשאדבר עם עורכת הדין, אענה על כל השאלות שלך. את שילוב נדיר - גם יפה וגם חכמה". השוטרת לא קיבלה את הדברים באהדה רבה והבהירה לו: "אני אודה לך, בתור חשוד, אם אוכל להימנע מלקבל את המחמאות שלך". גם זה לא מנע את המשך ההתרסה מצד סגן, שאמר לחוקרת: "את לא חייבת להגיב על זה".

בני המשפחה זעמו על העונש: "מדינה מושחתת"

אתמול, אחרי מתן גזר דינו של סגן, התחוללה דרמה בבית המשפט, כשבני משפחתו של איפרגן זעמו על עונש המאסר המקל בעיניהם שניתן לו. הם התפרצו וקראו "מדינה מושחתת, בית המשפט מושחת". נציין שגזר הדין המקסימלי על עבירת הריגה עומד על 20 שנות מאסר.

ענבר איפרגן, אלמנתו של אלי, סיפרה לאחר גזר הדין לערוץ החדשות: "לא ציפיתי שזה יהיה עונש כל כך קל. עוד 6 שנים האדם בחוץ. בגיל 40 הוא יוכל להתחיל את החיים, לנו החיים יסתיימו. הבת שלי תהיה בת 6 כשהוא ישתחרר, ציפיתי שהוא יקבל לפחות 15 שנים".

"בכל הכנות, שום דבר לא יחזיר את בעלי ושום דבר לא ינחם אותי, אבל מאוד חשוב לי התחושות של הילדים בנושא", מתוודה ענבל. "לבוא עם כזאת בשורה הביתה, לא יודעת איך לספר להם". לדבריה בית המשפט לא עשה צדק, ונתן את ידו לאלימות". 

ענבל הוסיפה: "אני מתרכזת בניסיון לאסוף את המשפחה שלי. אין לנו שגרה, אני לא ישנה בלילות, כל רכב שמגיע אני חושבת שזה אול אלי שחוזר הביתה. אני עסוקה בלהראות לילדים שהכל בסדר, אבל עם כל הניסיון - אני לא מצליחה, קשה לי עדיין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק