הודה בפריצה - ולא הורשע

לפני 3 שנים פרץ מ' לבניין מגורים בטבריה, משום שלא היה לו ולאחיו מה לאכול. השבוע, החליט שופט בית משפט השלום בנצרת שלא להרשיע את מ'. עיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי השופט קבע כי העבירה של הצעיר נעשתה מתוך מצוקה אמיתית ולא מכוונת זדון

פריצה לבית. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בנצרת החליט שלא להרשיע צעיר בן 22, שהודה כי פרץ לדירה וגנב קופה רושמת לפני כשלוש שנים. כתבי "ידיעות אחרונות" ישראל מושקוביץ ודני אדינו אבבה מפרסמים הבוקר כי השופט קבע כי המעשה נבע ממצוקה כלכלית אמיתית "על רקע של רעב אמיתי לפת לחם".

הצעיר מ', שעלה לארץ עם אחיו בשנת 2004, לאחר שהתייתמו מהוריהם, סיפר כי כשהיה בן 19, למד בפנימייה דתית ליד צומת גולני ובסופי שבוע היה חוזר למרכז הקליטה בטבריה בו שהו אחיו. "ביום שישי אחד הגעתי", הוא מספק, "פתחתי את המקרר ולא היה מה לאכול", לדבריו.

מ' מספר כי פשוט היה במצוקה ולא ידע איך יעביר את סוף השבוע ללא אוכל וללא כסף, לכן החליט לגנוב. מ' פרץ ביחד עם שותף לבניין בטבריה וכשהוזעקה משטרה למקום, הוא נעצר. בחקירתו הודה במעשה ומול בית המשפט סיפר את סיפורו וכיצד נבע המעשה ממצוקה. כאמור, השופט החליט שלא להרשיע אותו בגניבה, וגזר עליו צו מבחן למשך 3 שנים ו-100 שעות עבודות שירות.

הצעיר, שמן הסתם היה מאושר מהחלטת השופט, הצהיר כי כעת, שסכנת ההרשעה הפלילית הוסרה מעליו, הוא מתכוון לחזור לעבוד על מנת להתפרנס בכבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת