טל מור משחזר את הדריסה: "ברחתי כי פחדתי"

יומיים אחרי תאונת הפגע וברח שבה נהרג רוכב האופניים שניאור חשין, יצא טל מור, הנאשם בהריגה, לשחזר את מה שאירע שם. בסוף החקירה הודה מור שהוא זה שדרס את חשין, אך בהמשך חזר בו. לבקשת חדשות 2, נעתר בית המשפט לפרסם את תמונות השחזור. כך זה נראה

רגע לפני הכרעת הדין בעניינו של טל מור, הצעיר שנאשם בדריסתו למוות של רוכב האופניים שניאור חשין, מתיר בית המשפט לבקשת חדשות ערוץ 2 לפרסם את השחזור המלא של מור במשטרה.

רגע לפני שיצא מור כשהוא מלווה בשני חוקרים אל הדרך שעשה באותו היום שבו, על פי כתב האישום, דרס למוות את חשין, הוא חזר בקצרה על הפרטים, כפי שידועים לו. "לפי מה שאני זוכר, לא יצאתי לפאבים בתל אביב בחמש השנים האחרונות שקדמו לאותו הערב", אמר מור וטען כי בכל אחד מהפאבים שבו היה באותו הערב - היה מדובר בביקורו הראשון מזה זמן רב. "אני רוצה לשתף פעולה באופן מלא, כדי שהכל יהיה 'לפי הספר'", אמר.

התחנה הראשונה בשחזור הייתה סמוך לפאב "אילקה" בתל אביב, שם, לטענתו של מור, הוא ישב שעה קלה ושתה "רק חצי ליטר הייניקן ו'שוט' אחד של ערק אניס". "אני לא זוכר איפה נמצא הפאב השני שיצאתי אליו או איך קוראים לו. אני רק זוכר ששתיתי שם כוס מים בלבד. לא אלכוהול", הוסיף מור.

"בסוף", טען מור, "יצאתי מהפאב, נכנסתי לאוטו, ישנתי קצת ואז נסעתי הביתה". במהלך התחנה הראשונה ביקש מור מהשוטרים להישאר בתוך האוטו שהביא אותו למקום ולא לצאת לרחוב. "אני לא רוצה לרדת מהאוטו בלב תל אביב עם אזיקים. בטח לא אחרי שהסיפור התפרסם בעיתון והיה בכותרות בטלוויזיה", אמר לחוקריו.

"לא ראיתי ולא ידעתי שפגעתי במישהו"

מיד לאחר מכן, נסעו מור וחוקריו אל כביש חמש, אל הנקודה הקטלנית שבה, על פי החשד, אירעה התאונה ששמה קץ לחייו של חשין. שם, בנקודה ההיא, מור מעט מתבלבל. "אני זוכר שהיו שניים או מקסימום שלושה נתיבים", אמר מור, אך החוקר הפנה את תשומת ליבו לכך שבמקום ארבעה נתיבים. "אני גם זוכר שהנוף היה שונה. אולי זה היה כמה מטרים הלאה", הוא טען.

"אני זוכר שראיתי מכונית אחת משמאלי. אני זוכר שנסעתי בנתיב הימני, הסתכלתי בצד שמאל, ואז קיבלתי חבטה עזה ממעקה הבטיחות", אמר מור, והחל משלב זה ניכר על פניו שהוא מתקשה להשלים את העדות - כשהוא מתנשף ומתחיל לדמוע.

"המשכתי לנסוע כי אני פחדן. לא רציתי לקבל דוח על הריסת מעקה בטיחות. לא ראיתי ולא ידעתי שפגעתי במישהו", הוא התחיל לבכות. "ראיתי את האור של האוטו, ראיתי את הנוף. הייתי ממש מבולבל", הוא הוסיף.

"המצפון שלי מעיק לי ואני רוצה לנקות אותו"

לבסוף, בתחנה האחרונה, יושב מור עם חוקריו שוב בתחנת המשטרה, צופה בסרטון, ומסכם את האירועים. "אחרי שעיכלתי את הכל אני מבין שיש סיכוי שזה לא היה מעקה הבטיחות שפגעתי בו, אלא רוכב האופניים. היה לי את החשד הזה והוא התאמת עם הזמן", אמר מור.

"אני לא מחפש לשקר", אמר מור, "אני בסך הכל רוצה שהאמת תצא לאור". "לא הייתי במיטבי בימים האחרונים", הוא אמר. "המצפון שלי מעיק לי ואני רוצה לנקות אותו. אני רוצה שהכל ייגמר ואקבל את גזר הדין ויגידו לי את הממצאים", הוא סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת