השוטרת שהורשעה בהתעללות: "עשיתי טעות, מגיע לי עונש"

שני סביליה, שוטרת מג"ב לשעבר שהורשעה היום בהתעללות בקטין פלסטיני במחסום, אומרת היום בריאיון לחדשות 2 כי "הוא היה אזוק ושם פשוט התפרץ כל המטען הזה שסחבתי איתי במשך שנתיים וחצי בשירות". היא הביעה חרטה על מעשיה, בהם איומים באקדח על הקטין הערבי תוך צעקות "אתה תמות עוד 10 דקות" ו"מוות לערבים"

"עשיתי טעות, הבנתי אותה, הודיתי בה, מגיע לי עונש וזה מוצדק". כך אומרת היום שני סביליה, בת 22, לשעבר שוטרת מג"ב, שהורשעה היום בהתעללות בקטין פלסטיני במחסום רוקפלר בו שירתה.

סביליה עצרה אותו, הצמידה אקדח לראשו תוך שאיימה עליו: "עוד 10 דקות אתה מת" וצעקה "מוות לערבים". בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי הסבירה: "הבחור הזה לא אשם במה שהופנה כלפיו. שנתיים וחצי בשירות הזה, זה סכנה יומיומית".

על אותו יום סיפרה סביליה: "נסענו נסיעה קצרה של 2 דקות, כיסיתי לו את הפנים. היה לו סימן של קצת דימום, בחיכוך עם האוכלוסייה אתה לא יכול לדעת במה ידביק אותך ושלא יירק גם".

"סבלתי מסיוטים בלילה"

"כשהגענו לתחנה לא ידענו שיש שם שיפוצים", המשיכה. "הוא היה אזוק ושם פשוט התפרץ כל המטען הזה שסחבתי איתי במשך שנתיים וחצי. לקחנו אותו לחדר, הושבנו אותו ואמרתי לו שעוד 10 דקות הוא הולך למות, דרכתי את האקדח והצמדתי לו לצוואר מאחורה. הוא קרא 'לא, לא' וזה קשה לי אפילו להיזכר בזה".

על הקושי בשירות במשמר הגבול אמרה סביליה, "הייתי הבחורה היחידה ביחידה, סבלתי מסיוטים בלילה. לא דיברתי עם המפקדים, כי אחר כך תצא לי סטיגמה של פחדנית ובכל זאת אני צריכה לייצג משהו".

"פשוט מעצם המדים, היינו מטרה לכל הסובבים אותי", סיפרה. "לא רק לערבים, גם לאוכלוסיה חרדית".

כיום מועסקת סביליה כמאבטחת במחסום 300, במזרח ירושלים. פרקליטה, עורך הדין רפאל פריג' אמר היום לאחר ההרשעה כי "צריך להבין שזו ילדה בת 20 בשירות חובה, זורקים אותה למרכז הסכסוך, זרקו עליה אבנים, דוד שמש, ירקו עליה, קיללו אותה. זה לא מצדיק את מה שעשתה, אבל זו סיטואציה מאוד קשה, בייחוד לילדה בת 20".

כחלק מהסדר הטיעון בעניין, לא סיכמו הצדדים מה העונש שיוטל על סביליה, אך במחלקה לחקירות שוטרים הבהירו כי בכוונתם לדרוש עונש מאסר בפועל. בפרשה הוגש כתב אישום נוסף, נגד השוטר השני שהיה עם סביליה בחדר, אך מאחר שהוא לא השתתף בהתעללות בפועל, כללו האישומים נגדו רק עבירות של מרמה והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת