אלמנתו של אלי אפרגן: "בית המשפט נותן ידו לאלימות"

בני משפחתו של אלי אפרגן התקשו לקבל את העונש שנגזר על שי סגן, שהרג אותו באמצעות מכת קסדה. "הוא מתהפך בקבר", אמרה אחותו בזעם. אשתו אמרה: "ביהמ"ש לא עושה צדק". בית המשפט גזר על סגן 9 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בת"א, גזר הבוקר תשע שנות מאסר על שי סגן, שהכה לפני יותר מחצי שנה את אלי אפרגן בקטטה מחוץ למועדון בעיר, הטיח קסדה בראשו וגרם למותו.

לאחר הקראת גזר הדין התחוללה דרמה בבית המשפט, כשבני משפחתו של אפרגן זעמו על גזר הדין המקל, התפרצו וקראו "מדינה מושחתת, בית המשפט מושחת". נציין שגזר הדין המקסימלי על עבירת הריגה עומד על 20 שנות מאסר.

ענבר אפרגן, אלמנתו של אלי, סיפרה הבוקר לערוץ החדשות לאחר הכרעת הדין: "לא ציפיתי שזה יהיה עונש כל כך קל. עוד 6 שנים האדם בחוץ. בגיל 40 הוא יוכל להתחיל את החיים, לנו החיים יסתיימו. הבת שלי תהיה בת 6 כשהוא ישתחרר, ציפיתי שהוא יקבל לפחות 15 שנים".

"בכל הכנות, שום דבר לא יחזיר את בעלי ושום דבר לא ינחם אותי, אבל מאוד חשוב לי התחושות של הילדים בנושא", מתוודה ענבל. "לבוא עם כזאת בשורה הביתה, לא יודעת איך לספר להם". לדבריה בית המשפט לא עשה צדק, ונתן את ידו לאלימות". 

ענבל מוסיפה: "אני מתרכזת בניסיון לאסוף את המשפחה שלי. אין לנו שגרה, אני לא ישנה בלילות, כל רכב שמגיע אני חושבת שזה אול אלי שחוזר הביתה. אני עסוקה בלהראות לילדים שהכל בסדר, אבל עם כל הניסיון - אני לא מצליחה, קשה לי עדיין".

"אני מקווה שהזמן יעשה את שלו ושהילדים אולי יותר ישלימו. אני היום בטיפולים פסיכולוגים לילדים בניסיון לשקם אותם. אני במרתון יומיומי", מציינת ענבל.

"בושה וחרפה למדינת ישראל"

אחותו של אפרגן, סמדי מנצור, אמרה בריאיון לערוץ החדשות כי תחושות המשפחה הן קשות מאוד בעקבות גזר הדין המקל. "אנחנו ממש מאוכזבים. זה פשוט בושה וחרפה למדינת ישראל ולעם ישראל, שבית המשפט נותן לגיטימציה לעוד אנשים לעשות מה ששי סגן עשה, ולצאת אחרי 9 שנים".

"הוא רצח אותו, הוא לקח נפש, לקח נשמה", מספרת מנצור בעצב. "הוא עזב שלושה ילדים קטנים ואישה שנמצאת במצב נפשי קשה. איך היא תגדל את הילדים? הרוצח שינה לעוד 11 אחים את החיים. אני לא מבינה, איפה בית המשפט? זה נותן לגיטימציה לאחרים להמשיך לעשות מעשים דומים".

מנצור מוסיפה: "זאת פשוט אכזבה. כל המשפחה מאוכזבת, כולם פה המומים". לדבריה, המשפחה מתכוונת לערער על העונש שהוטל על סגן. "ששופטים אחרים לא יקלו ראש, חיי אדם יקרים מאוד. זה מבחינתנו רצח לכל דבר. אם זה היה אחד מהילדים של השופט היו מחמירים הרבה יותר".

"אחי הלך סתם. סתם! במקום שיכניסו את הרוצח לכלא כדי שיהיה למען יראו וייראו, נותנים לו את ההזדמנות להשתחרר, להיות עם המשפחה שלו ולהקים משפחה בעצמו", זעקה אחותו של איפרגן לאחר הדיון והוסיפה: "אני מאחלת לשופטים שיבואו בעתיד ממקום של צער כמונו ויחוו על בשרם את מה שאנחנו עברנו".

"מעניין מה יהיה במשפט של הבן של חשין", תהתה אחותו של איפרגן. "מי שהרג אותו בטח יקבל 15-20 שנות מאסר, כי הוא בן של שופט. הכל נשאר במשפחה", הטיחה בכלי התקשורת. "רק במקרה של אימא שלי, שהתאשפזה בטיפול נמרץ ארבע פעמים מאז המקרה, לאף אחד לא אכפת", אמרה.

סנגורו של סגן בירך על גזר הדין וטען כי הוא מידתי. "השופט לקח בחשבון שלישי סגן לא הייתה כוונה להרוג את המנוח", אמר עורך הדין. "הוא עשה את זה כתוצאה מההתרחשות שהייתה במקום והחשש שלו שהבחורה עשויה להיפגע", הוסיף עורך הדין.

"הנחית מכה חזקה על ראשו"

סגן הודה והורשע במיוחס לו. לפני הודאתו, אמרו לו השופטים: "אתה צפוי לעונש לא קל שנמדד בשנים לא מעטות של מאסר בבית הסוהר".

העבירות שבהן הורשע סגן הן הריגה וכן גרימת חבלה של ממש. באוקטובר 2010 האחרון בילה אפרגן במועדון ה"טוק טוק" במתחם יד חרוצים שבדרום תל אביב יחד עם חבר. כשהמקום נסגר, הוא יצא לכיוון החנייה ונקלע לקטטה בין שתי צעירות, שאת אחת מהן הכיר.

אפרגן ניסה להפריד, עד שנתקל ביחצ"ן של המועדון. בין השניים התפתח ויכוח, שבסופו עזב אפרגן את המקום.

בתיעוד מצלמות האבטחה שהגיע לידי חדשות 2 נראה יחצ"ן המועדון מנהל שיחה עם שי סגן ואז עוזב את המקום. לאחר מכן נראה סגן נע לכיוונו של אפרגן שנמצא בפינה המרוחקת של התמונה. במקביל דאג מישהו להזיז את האופנוע לצד הכביש.

כתב האישום מפרט את שאירע באותו לילה, בתחילת החודש: "החל להתפתח ויכוח מילולי בין יחצ"ן המועדון, ובחורה נוספת שעמדה לצידו, לבין אלי אפרגן, שי אמיתי ושתי בחורות נוספות, אשר עמדו בסמיכות למקום".

לפי כתב האישום, "במקום התגרה הוריד הנאשם את הקסדה מראשו והנחית מכה חזקה על ראשו של המתלונן באמצעות הקסדה. בעקבות המכה נפל המתלונן על הרצפה ודימם אנושות מראשו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק