איימה על עצור באקדח: "מוות לערבים"

שני סביליה, שוטרת מג"ב לשעבר בת 21 מי-ם, הורשעה היום בבית המשפט המחוזי בי-ם בהתעללות ובאיומים כלפי קטין שעוכב במחסום "רוקפלר" בבירה. מפסק הדין עולה מסכת התעללות חמורה, במסגרתה הצמידה סביליה אקדח לראשו של הקטין, כשהוא כפות ועיניו מכוסות, תוך כדי שהיא סופרת לאחור ולוחצת על ההדק - כשהמחסנית ריקה

שני סביליה (פייסבוק)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום במסגרת הסדר טיעון את שני סביליה, שוטרת מג"ב בת 22 מירושלים שנאשמה בהתעללות בקטין במחסום שבו שירתה. גזר דינה של סביליה יינתן בהמשך והיא צפויה למאסר בפועל.

מפסק הדין עולה כי האירוע אירע בחודש מרץ בשנה שעברה, אז עיכבה סביליה לחקירה, יחד עם שוטר מג"ב נוסף, את הקטין במחסום "רוקפלר". השניים לקחו את הקטין לתחנת המשטרה, שם, ביציאה מן המעלית, החלה מסכת התעללויות קשה.

בחקירתה הודתה סביליה כי ביצעה את המעשים מתוך מניע של גזענות ו"שנאה לערבים". מפסק הדין עולה כי סביליה בעטה בעכוזו של הקטין, תוך כדי שהיא מאיימת על חייו ואומרת "עוד עשר דקות אתה מת".

עם זאת, החלק החמור ביותר של ההתעללות הגיע כאשר הכניסה סביליה את הקטין לחדר החקירות, כשידיו אזוקות ופניו מכוסות, כופפה אותו על ברכיו והצמידה אקדח לצווארו, עם מחסנית ריקה. סביליה ספרה לאחור, תוך כדי שהקטין זועק שתחדל ממעשיה, ולבסוף לחצה על ההדק תוך כדי צעקת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

מיד לאחר מכן, כך לפי פסק הדין, הכתה סביליה בחוזקה את הקטין באגרופים ובסטירות בכתפיו ובראשו. בכל אותה עת, כאמור, היה הקטין כפות ולא יכול היה להתגונן. סביליה הודתה כי ביצעה את המעשים מתוך גזענות רק לאחר ששוטר מג"ב נוסף שהיה עמה באותו החדר העיד נגדה.

כחלק מהסדר הטיעון לא סיכמו הצדדים מה העונש שיוטל על סביליה, אך במחלקה לחקירות שוטרים הבהירו כי בכוונתם לדרוש עונש מאסר בפועל.

בפרשה הוגש כתב אישום נוסף, נגד השוטר השני שהיה עם סביליה בחדר, אך מאחר שהוא לא השתתף בהתעללות בפועל, כללו האישומים נגדו רק עבירות של מרמה והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת